Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : 10997
 

فروش گوشت و تخم مرغ فاسد کبک در تیران و کرون
رئیس شبکه دامپزشکی تیران و کرون گفت: طی بازرسی‌ از فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان شاهد فروش گوشت و تخم‌مرغ فاسد کبک بودیم که بطورکامل از سطح بازارجمع‌آوری شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
فروش گوشت و تخم مرغ فاسد کبک در تیران و کرون
فضل الله صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در بررسی‌های اخیر که شبکه دامپزشکی تیران و کرون از سطح عرضه فرآورده‌های خام دامی داشت، بیش از ۱۵۰ کیلوگرم از فرآورده‌های خام فاسد کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت: بازرسین بهداشتی این شبکه در بازرسی های اخیر خود از یک واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی با ۱۲ کارتن تخم مرغ و گوشت کبک فاسد در آن واحد مواجه شدند که این مقدار مواد غذایی جهت امنیت غذایی همشهریان ضبط و از چرخه مصرف انسان خارج شد.

رئیس شبکه دامپزشکی تیران و کرون اضافه کرد: با توجه به جایگاه گردشگری این شهرستان و قرار گرفتن در مسیر عبور و مرور مناطق گردشگری و چندین شهرستان دیگر، کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه با پوشش مناسب واحدهای عرضه در سه شهر و ۳۶ روستای این شهرستان ضمن آموزش چهره به چهره متصدیان و مشتریان واحدها و آگاه کردن آن‌ها از مخاطرات بهداشت مرتبط با فرآورده‌های خام دامی، با متخلفین مطابق قانون برخورد می‌کند.

وی افزود: گشت‌های مشترک اکیپ بازرسی بهداشت این شبکه با کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف و تعزیرات به صورت هفتگی در سطح شهرستان به قوت برقرار است که امکان برخورد قاطع و فوری با متخلفین را ایجاد می‌کند.