Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب : 10843
 

۹۰ کیلوگرم مرغ فاسد در اصفهان کشف و ضبط شد
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بدنبال ۱۱۱ مورد بازدید از مراکز تهیه و عرضه فرآورده‌های خام دامی، ۹۰ کیلوگرم مرغ فاسد کشف و ضبط شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۹۰ کیلوگرم مرغ فاسد در اصفهان کشف و ضبط شد
محمد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در نیمه نخست ماه مبارک رمضان توسط دو اکیپ ثابت و سیار این شبکه تا کنون تعداد ۱۱۱ مورد بازدید از مراکز واحد تهیه و توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی (شامل کشتارگاه دام و طیور، مراکز بسته بندی و مراکز عرضه) صورت گرفته و مقدار ۹۰ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: این طرح با هدف جلوگیری از ورود فرآورده‌های خام دامی فاسد و تاریخ گذشته به سبد غذایی مردم و در نتیجه حفظ سلامت شهروندان اجرا می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار از برگزاری دوره آموزشی بروسلوز با حضور ۵۰ نفر از دامداران و زنان روستای علی آباد ملاعلی در مسجد جامع این روستا خبر داد و ادامه داد: آموزش یکی از مولفه‌های مهم در توسعه بهداشت عمومی و کاهش بیماری‌های مشترک است.

وی گفت: راه‌های انتقال و انتشار بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و راه‌های پیشگیری از ابتلاء به بیماری تب مالت و بهداشت دام در این دوره‌های آموزشی تعلیم داده شد.

حق شناس بیان داشت: نب مالت یک بیماری عفونی میکروبی و قابل انتقال از حیوان به انسان است، که در انسان علائمی چون تب طولانی مدت، بی قراری، تعریق شبانه، سردرد، بی اشتهایی، ضعف و درد بدن و درد مفاصل ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: تب مالت در مناطق دارای شرایط غیربهداشتی یا نزدیک بودن مکان نگهداری دام‌ها و زندگی انسان‌ها، شیوع بیشتری دارد و عامل بیماری از تمامی ترشحات به خصوص ترشحات رحمی و جفت و مصرف شیر و فرآورده های لبنی غیر بهداشتی می تواند به انسان منتقل شود.

رئیس شبکه دامپزشکی برخوار تاکید کرد: مردم گزارشات هرگونه تخلف‌های بهداشتی را در شهرستان به کد چهاررقمی ۱۵۱۲ وتلفن تماس ۴۵۸۲۳۳۳۱ به شبکه دامپزشکی اعلام کنند.