Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : 11068
 

برای حفظ سلامت خود حتما از مرغ سایز استفاده کنید
مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان ضمن توصیه به شهروندان، از آنان خواست با توجه به اینکه مرغ سایز از چربی کمتری نسبت به سایر مرغ های غیر استاندارد برخوردار است، به منظور حفظ سلامتی خود حتما از مرغ سایز استفاده نمایند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
برای حفظ سلامت خود حتما از مرغ سایز استفاده کنید
به گزارش ایسنا، دکتر"جواد نگارستانی" از مردم خواست با توجه به اینکه مرغ سایز از چربی کمتری نسبت به سایر مرغ های غیر استاندارد برخوردار است، به منظور حفظ سلامتی خود حتما از مرغ سایز استفاده نمایند.

وی با اشاره به تلاش اداره کل دامپزشکی استان کرمان در راستای تحقق امنیت غذایی که یکی از اهداف این مجموعه می باشد از آغاز طرح عرضه مرغ سایز از ابتدای مهر ماه سال جاری خبر داد.

نگارستانی، وزن لاشه هر عدد مرغ سایز را بین یک کیلو و 400 گرم تا دو کیلوگرم اعلام کرد و افزود: باید با اطلاع رسانی، فرهنگ سازی عمومی و ارائه آموزش‌های لازم به عموم، جامعه را نسبت به مضرات مصرف مرغ غیر استاندارد آگاه ساخت تا مصرف‌کنندگان نسبت به خرید مرغ‌های با سایز استاندارد ترغیب شوند.

این مسئول تصریح کرد: مرغ‌های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر و پروتئین بیشتری بوده و نسبت به مرغ‌های سنگین وزن برای مصرف کننده به‌صرفه‌تر می باشد.

نگارستانی طعم و مزه بهتر و همچنین برخورداری از کیفیت گوشت مناسب تر را از دیگر مزیت های مرغ سایز عنوان کرد.

وی اظهار کرد: افزایش کیفیت محصول تولیدی و ارتقاء سلامت مصرف کنندگان، اقتصادی شدن تولید از طریق کاهش ضریب تبدیل مواد غذایی و کاهش هزینه های تولید، کاهش چرخش عوامل بیماریزا در نتیجه کاهش وقوع بیماری در طیور و کاهش تلفات از دیگر اهداف طرح تولید مرغ سایز می باشد.

مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان در پایان گفت: شهروندان محترم در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن 1512 و یا از طریق پیامک 3000231512 اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود .