Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۶
کد مطلب : 9753
 

رفع موانع صادرات تخم‌مرغ از خراسان رضوی
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی ضمن انتقاد از پایین بودن قیمت تخم‌مرغ، خواستار رفع موانع صادراتی در مورد این ماده مغذی شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
رفع موانع صادرات تخم‌مرغ از خراسان رضوی
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی، محمد منتظمی با اشاره به نقش اقتصادی تولیدات اعضای اتحادیه مرغ تخم‌گذار در اشتغال و گردش سرمایه اظهار کرد: این بخش تولیدی نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی ضمن انتقاد از پایین بودن قیمت تخم مرغ، خواستار رفع موانع صادراتی در مورد این ماده مغذی شد.

محمد رشتی‌باف، معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت نقش اقتصادی تولیدات دام و طیور، اظهار داشت: تمام تلاش دامپزشکی استان برای رفع موانع تولید و صادرات است و این موضوع در صورتی که با دستورالعمل‌های بهداشتی دامپزشکی تداخلی نداشته باشد به طور جدی از طرف دامپزشکی استان پیگیری می‌شود.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی خراسان رضوی نیز در ادامه حمایت از تولیدات را در صورت دارا بودن استانداردهای بهداشتی دامپزشکی جزء اولویت‌ها دانست.

مسعود ابراهیمی تاکید کرد: تمامی فرآورده‌های خام دامی که قرار است صادر و یا وارد شوند نیازمند گواهی و تائیدیه بهداشتی کشورهای مبدا و مقصد هستند.

وی گفت: برای نگهداری و حمل تخم‌مرغ نیز لازم است شرایط بهداشتی کاملا رعایت شود تا این فرآورده به طور سالم به دست مصرف کننده برسد.

گفتنی است؛ خراسان رضوی دارای 237 واحد مرغداری مرغ تخمگذار با ظرفیت 11 میلیون و 500 هزار قطعه است.