Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : 10562
 

70 تن تخم مرغ غیرقابل مصرف معدوم شد
مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی از معدوم سازی 70 تن تخم مرغ غیرقابل مصرف با حکم مرجع قضائی در مشهد خبر داد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
70 تن تخم مرغ غیرقابل مصرف معدوم شد
مجید روحانی نژاد،گفت: در بازدید گروه های نظارتی شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد این میزان تخم مرغ فاقد تاریخ مصرف در یکی از سردخانه های استان شناسایی و ضبط شده است.
وی افزود: جهت تشخیص آزمایشگاهی دقیق، نمونه برداری لازم از محموله فوق انجام شد که پس از 4 مرحله بازدید ارگانولپتیکی و آزمایشگاهی، میزان تخم مرغ فوق برابر ضوابط بهداشتی دامپزشکی، غیرقابل مصرف تمامی زمینه های خانوار و صنعتی اعلام شد.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی تصریح کرد: محموله یادشده در مجتمع صنعتی گوشت مشهد با نظارت نماینده دامپزشکی و دستگاه قضایی در حال معدوم شدن است.

روحانی نژاد به شهروندان توصیه کرد در خرید این فرآورده خام دامی، دقت نمایند تاریخ تولید و انقضا روی محصول درج شده باشد و حتی الامکان از تخم مرغ های نشان دار و دارای بسته بندی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تخم مرغ اولین رقم صادراتی استان را در دسته کالاهای مرتبط با دام و طیور به خود اختصاص می دهد لذا دقت ویژه ای را در سلامت این ماده مغذی و صادراتی که نقش عمده ای در سبد غذایی خانوار نیز دارد دنبال می کنیم.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اظهار کرد: با هرگونه اقدامی که بهداشت عمومی وسلامت مردم را به مخاطره بیندازد به شدت برخورد خواهیم کرد.

روحانی نژاد یآور شد مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود ممنوع بوده و برای مرتکبین آن از سوی مراجع قضایی مجازات در نظر گرفته خواهد شد.