Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 9492
 

تعادل بازار مرغ با همکاری بخش خصوصی و دستگاههای مسوول امکانپذیر شد
معاون اشتغال و برنامه ریزی استانداری مازندران گفت : تعادل بازار مرغ در سایه همکاری بخش خصوصی و دستگاههای مسوول امکانپذیر شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
تعادل بازار مرغ با همکاری بخش خصوصی و دستگاههای مسوول امکانپذیر شد
به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران ' علی احسانی ' پنجشنبه شب در جلسه ستاد ویژه تنظیم بازار استان میزان تحقق ظرفیت فعالیت کشتارگاههای استان در این برهه از زمان و با توجه به بحران مقطعی را 90 درصد اعلام کرده و دست یابی به این درصد را قابل قبول اعلام کرد.

وی افزود: از آنجایی که مازندران به عنوان قطب طیور کشور محسوب می شو د ، لزوم اتخاذ سیاست هایی که در مواقع ضروری بتوان با اتکال به آنها از بحران های پیش روی، رهایی یافت؛ بیش از پیش ضروری بوده و دستگاههای ذیربط موظفند نسبت به اندیشیدن تمهیداتی که در طی مدت های مدید، طولانی اثر بوده و فقط به عنوان مسکن عمل ننماید؛ اقدام نمایند.

احسانی از همکاری کشتارگاههایی که طی این چند روز، همکاری های مثمر ثمری را از خویش نشان داده و سرمنشأ ثمرات شایسته ای در خروج از این بحران بوده اند تقدیر کرده و از دستگاههای اجرایی ذیربط خواست تا سیاست های تشویقی خویش را در خصوص آنان بذل نموده و این کشتارگاهها را مورد حمایت ویژه قرار دهند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید از بحران به عنوان یک فرصت استفاده شود؛ افزود: تنها در سایه همکاری و حمایت از برنامه ها در زیر پرچم قانون است که می توان به اهداف، جامه عمل پوشانیده و کارنامه درخشانی را در مواقع ضروری از خود بر جای گذاشت؛ بنابراین شایسته است تا در زمان باقیمانده شاهد همکاری مجدانه معدودی از کشتارگاههایی که این دستور را تمکین نکرده اند باشیم.

مازندران یکی از قطب های مهم تولید گوشت مرغ در کشور است که سالانه باتولید دهها هزار تن مرغ بخشی از نیازهای کشور را نیز تامین می کند.