Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : 9726
 

رئیس سازمان غذا و دارو:
میزان هورمون در مرغ داخل و وارداتی قابل توجه است
رئیس سازمان غذا و دارو، از بررسی میزان فلزات سنگین در گوشت مرغ تولید داخل و وارداتی خبر داد و گفت: میزان هورمون در گوشت مرغ قابل توجه است.
مرجع : خبرگزاری میزان
 
میزان هورمون در مرغ داخل و وارداتی قابل توجه است
به گزارش خبرگزاری میزان، رسول دیناروند با بیان اینکه میانگین مصرف میوه و سبزیجات در کشور بیشتر از میانگین جهانی است، اظهار کرد: با توجه به این موضوع کنترل محصولات کشاورزی و فرآوردهای دامی نیز سخت تر از میانگین های جهانی است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال با توجه به اینکه مصرف گندم در ایران سه برابر اروپاست کنترل نیز سخت تر از این اتحادیه است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه همه فرآورده های کشاورزی تولید داخل و وارداتی به وسیله وزارت بهداشت پایش می شوند و تحت نظارت هستند، افزود: نگرانی در این خصوص مربوط به نبود آگاهی در تولید کنندگان محصولات کشاورزی و دامی است.

دیناروند افزود: میزان فلزات سنگین را در گوشت مرغ تولید داخل و وارداتی بررسی کردیم که مشکلی وجود نداشت، اما میزان هورمون در این فرآورده قابل توجه است.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت با فرآورده هایی که به صورت سنتی تولید می شوند، مخالف نیست اما سلامت برخی محصولات به ویژه شیر فله ای قابل تشخیص نیست.

رئیس سازمان غذا و دارو اظهار کرد: سال گذشته هفت محصول کشاورزی را بررسی کردیم که در هشت درصد بررسی ها میزان سموم بیشتر از حد مجاز بود.