Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب : 10491
 

کمیته حقوقی بررسی وضعیت مرغداری های غیرمجاز در کشور تشکیل شد
مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی از ساماندهی مرغداری های غیرمجاز در سطح کشور خبرداد و اعلام کرد که برای این منظور کمیته حقوقی تشکیل شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
کمیته حقوقی بررسی وضعیت مرغداری های غیرمجاز در کشور تشکیل شد
حبیب امینی روز شنبه در نخستین گردهمایی سراسری مرغداران گوشتی کشور با عنوان بررسی چالش ها و فرصت های پیش روی صنعت مرغداری که به میزبانی موسسه رازی برگزار شد، افزود: به همین منظور کمیته ای حقوقی در منطقه یک معاونت امور دام وزات جهاد کشاورزی در تبریز تشکیل شده است.
وی در ادامه با استقبال از برگزاری این نشست و با بیان اینکه این نشست ها عموما در شهرستان ها و استان ها برگزار می شود، گفت: گردهمایی و هم اندیشی برای بررسی مشکلات صنعت مرغداری با همکاری تعاونی ها و اتحادیه های شهرستانی و استانی تا کنون تشکیل شده و ما از آن حمایت می کنیم.
مدیرکل امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی همچنین از موسسه رازی که در برگزاری این نشست صمیمانه، تولیدکنندگان و فعالان صنعت طیور را حمایت و همراهی کرد قدردانی کرد و اظهار داشت: این هم اندیشی فرصتی است تا شاغلین این صنف دغدغه های خود را در فضایی صمیمانه مطرح کنند.
امینی در ادامه با اشاره به انتظارات و راهکارهای ارائه شده در این نشست، گفت: بسیاری از دغدغه ها و مباحث مطرح شده از سوی مرغداران اکنون در دفتر معاونت امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار است.
وی با تاکید بر حمایت و استفاده از ظرفیت تشکل های صنعت طیور در تصمیم گیری ها افزود: در بحث ساماندهی میادین نیز که از خواسته های مهم فعالان این صنف است، جلساتی با حضور مسئولان سازمان میادین برگزار شده تا تمهیداتی برای اثرگذاری تولیدکنندگان در قیمت گذاری مرغ اتخاذ شود.
امینی همچنین کاهش وزن کشتار، تقویت تشکل ها و رسیدگی به روند اجرای طرح زنجیره های تولید (اینترگیشن ها) را از جمله موارد در دستور کار معاونت امور دام و طیور این وزارت خانه عنوان کرد.
در این گردهمائی حدود 450 نفر از فعالان صنعت مرغداری از سراسر کشور حضور داشتند.