Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب : 10798
 

ذخیره‌سازی ۷۰ هزار تنی مرغ و گوشت در استان‌ها + قیمت
در شرایطی که بیش از یک هفته از ماه رمضان می‌گذرد نوسان چندی در بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ به وجود نیامده و به گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام حدود ۷۰ هزار تن از این محصولات پروتئینی در استان‌های مختلف کشور ذخیره‌سازی شده و آماده عرضه است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
ذخیره‌سازی ۷۰ هزار تنی مرغ و گوشت در استان‌ها + قیمت
در شرایطی که بیش از یک هفته از ماه رمضان می‌گذرد نوسان چندی در بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ به وجود نیامده و به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام حدود ۷۰ هزار تن از این محصولات پروتئینی در استان‌های مختلف کشور ذخیره‌سازی شده و آماده عرضه است.

علی‌رضا ولی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون ذخائر انبارهای کشور از گوشت مرغ و گوشت قرمز کافی است و هیچ مشکلی در زمینه‌ تنظیم بازار این محصولات پروتئینی وجود ندارد، چرا که در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار تن گوشت قرمز که از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی ذخیره‌سازی شده بود در استان‌های مختلف کشور توزیع شده و از سوی دیگر بیش از ۶۰ هزار تن گوشت مرغ نیز در همه استان‌ها توزیع و ذخیره‌سازی شده است.

وی با بیان این‌که بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز ماه رمضان تاکنون متعادل و بدون نوسان قیمتی بوده است، افزود: هیچ مشکلی برای عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد ذخیره‌سازی شده در استان‌ها وجود ندارد و هرجایی که احساس کند که به حجم بیشتری از این محصول نیاز دارد، می‌توانیم میزان ذخائر آن استان را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد به استان‌ها ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود که احتمالا در این استان‌ها با اندکی سود کیلویی حدود ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان فروخته شود. همچنین هر کیلوگرم گوشت مرغ ۶۵۰۰ تومان به استان‌ها تحویل داده شده که کیلویی حدود ۵۱۰۰ تومان در بازار مصرف عرضه می‌شود.

ولی با بیان این‌که هم‌اکنون قیمت این محصولات پروتئینی در بازار مساعد بوده است، اظهار کرد: هم‌اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط ۶۵۰۰ تومان گزارش شده است که قیمت منطقی به نظر می‌رسد. با توجه به شرایط کنونی به نظر نمی‌رسد که نوسان قیمتی چندانی در روزهای باقی‌مانده ماه رمضان به وجود بیاید T اما در صورت لزوم آمادگی عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز ذخیره‌سازی در استان‌ها به مقدار مورد نیاز وجود دارد.