Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب : 10725
 

سهمیه قم در ماه رمضان ۲۶۰ تن مرغ است/ اختصاص ۸۶۵ تن شکر
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: بر اساس اعلام صورت گرفته سهمیه قم در ماه رمضان در زمینه کالای مصرفی مرغ ۲۶۰ تن در نظر گرفته شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
سهمیه قم در ماه رمضان ۲۶۰ تن مرغ است/ اختصاص ۸۶۵ تن شکر
علی اصغر همت در گفتگو با خبرنگار مهر، به اجرای طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان در راستای کنترل بازار اقلام اساسی در این ماه خبر داد و گفت: هر استان برای چهار قلم کالای اساسی مرغ، گوشت، برنج و شکر سهمیه‌هایی را دریافت کرده که باید بازار را در راستای این سهمیه تنظیم کند.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم به سهمیه مرغ این استان اشاره کرد و گفت: سهم استان قم در این کالا ۲۶۰ تن مرغ منجمد به قیمت هر کیلو پنج هزار تومان مشخص شده است.

وی در ادامه به سهمیه گوشت قرمز اشاره کرد و گفت: استان قم در این کالا نیز سهمیه ۳۱ تنی را دریافت کرده که گوشت منجمد در ماه رمضان هر کیلو ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان توزیع می‌شود.

همت همچنین سهمیه قم در شکر را ۸۶۵ تن اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو شکر برای مصرف کننده نیز ۲ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

سهمیه۳۹۰ تنی برنج

وی در ادامه سهمیه برنج را نیز برای استان قم ۳۹۰ تن عنوان و بیان کرد: در زمینه مصرف شکر به نظر می‌رسد که کلیه سهمیه در نظر گرفته شده جذب و در استان مصرف شود.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم در ادامه تأکید کرد: در زمینه مقدار مرغ و گوشت مشکلی برای کمبود وجود ندارد و ذخیره کافی در این زمینه صورت گرفته اما چنانچه قیمت مرغ گرم در بازار با کاهش مواجه شود به نظر می‌رسد کل سهمیه تعیین شده در مرغ منجمد در استان مصرف نشود.

وی به بازرسی‌ها و تشدید آن در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: تعداد اکیپ‌های بازرسی در ماه مبارک رمضان افزایش یافته و شماره ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایت‌های مردمی است.

همت همچنین ادامه داد: جلسات تنظیم بازار نیز در استان برگزار شده و طی آن سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف شد تا فروش‌های فوق العاده کالاهای اساسی را با محوریت فروشگاه‌های بزرگ و مغازه‌های خوار و بار که متقاضی باشند برگزار کنند و این فروشگاه‌ها با نصب بنر در محل فروشگاه و مغازه مشخص می‌شوند.