Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۶
کد مطلب : 9770
 

۳۲ هزار تن گوشت مرغ در قم تولید شد/ قیمت مرغ باید عادلانه باشد
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان قم از تولید ۳۲ هزار تن گوشت مرغ طی سال گذشته در قم خبر داد و گفت: قیمت کنونی مرغ در بازار گران نیست و افزایش قیمت مرغ طی یک هفته اخیر عادلانه است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۳۲ هزار تن گوشت مرغ در قم تولید شد/ قیمت مرغ باید عادلانه باشد
حسین علی بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به افزایش قیمت مرغ طی یک هفته اخیر گفت: بعد از تعطیلات نوروز قیمت مرغ روند کاهشی پیدا کرد که این امر موجب ضرر به تولید کنندگان شده بود و این نکته تا جایی پیش رفت که دولت برای جلوگیری از ضرر مرغداران اقدام به خرید مرغ از تولید کنندگان کرد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت طی یک هفته اخیر در واقع برگشت قیمت مرغ به قیمت واقعی تولید است، عنوان کرد: باید قیمت مرغ در بازار کیلویی ۶ هزار و ۱۰۰ تومان باشد تا از ضرر به تولید کنندگان جلوگیری شود و این در حالی است که بعد از تعطیلات نوروز قیمت مرغ به کیلویی پنج هزار و ۲۰۰ تومان رسیده بود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان قم علت افزایش قیمت مرغ را بالا رفتن تقاضا عنوان و بیان کرد: این افزایش قیمت به علت افزایش تقاضا قیمت مورد نظر جهاد کشاورزی نیز است تا با این قیمت از ضرر تولید کنندگان نیز جلوگیری شود.

وی با اشاره به پیش بینی قیمت مرغ برای آینده بیان داشت: با توجه به جوجه ریزی که در فروردین و اردیبهشت‌ماه صورت گرفته است قیمت مرغ در بازار آینده قیمت مناسبی بوده و مرغ نیز در بازار به انداره کافی موجود است.

علی بیگی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تولیدات استان قم مازاد بر نیاز است، عنوان کرد: در سال گذشته در کشور ۲ هزار و ۱۵۰ تن مرغ تولید شده که از این مقدار ۳۲ هزار تن آن در قم تولید شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ واحد تولید مرغ گوشتی در قم فعالیت می‌کنند بیان داشت: این استان در زمینه تولید مرغ گوشتی در کشور رتبه دهم و در زمینه تولید مرغ تخم گذار رتبه ششم را دارا است.