Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب : 10544
 

۱۸ میلیون و۵۰۰ هزار قطعه مرغ در استان کشتار بهداشتی شد
مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: در سال گذشته با کشتار ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه طیور در کشتارگاههای استان ۳۶ هزار تن گوشت سفید سالم و بهداشتی تولید شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۱۸ میلیون و۵۰۰ هزار قطعه مرغ در استان کشتار بهداشتی شد
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان قزوین سید بهمن نقیبی در این باره گفت: در سال ۹۴ با نظارت صورت گرفته توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان بیش از ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه طیور در کشتارگاه های استان کشتار شده و ۳۶ هزار تن گوشت سفید سالم تولید شده است.

نقیبی افزود: با نظارت های مستمر بر روند تولید فرآورده های خام دامی توسط دامپزشکی، کمتر از یک درصد طیور کشتار شده به تعداد ۱۶۷ هزار و ۷۸۶ قطعه به وزن ۳۰۰ تن از چرخه مصرف حذف و معدوم شد.

وی بیان کرد: مشکلات متعدد در زمان پرورش و بارگیری موجب غیرقابل مصرف شدن لاشه های تولیدی شده و در نظارت های صورت گرفته توسط کارشناسان دامپزشکی در کشتارگاه ها، لاشه های لاغر، پرخون، دارای کبودی، حرام شده، پخته شده و دارای علایم بیماری از چرخه تولید حذف و تبدیل به پودر ضایعات می شود.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین یادآورشد: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده موارد تخلف در تولید و توزیع فرآورده های خام دامی مراتب را با شماره ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع دهند.