Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۳
کد مطلب : 11246
 

معدوم شدن بیش از یک تُن مرغ غیرقابل‌مصرف در دامپزشکی آبیک
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اعلام کرد: هزار و 700 کیلوگرم محموله مرغ فاقد مجوز حمل دامپزشکی پس از نمونه‌برداری غیرقابل‌مصرف، اعلام و معدوم شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
معدوم شدن بیش از یک تُن مرغ غیرقابل‌مصرف در دامپزشکی آبیک
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی قزوین، مرتضی یعقوبی گفت: طی بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی آبیک از یک واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی بیش از هزار و 700 کیلوگرم مرغ آلوده ضبط و معدوم شد.

وی ادامه داد: این محموله که به‌صورت غیرمجاز وارد شهرستان شده بود توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی آبیک به‌عنوان محموله مشکوک تشخیص داده شد و ضبط شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: نمونه‌برداری از محموله‌ها و ارسال آن به آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی انجام شد و بر اساس نتایج آزمایش‌ها، محموله مذکور به دلیل فساد میکروبی غیرقابل‌مصرف اعلام و به روش بهداشتی معدوم شد.

یعقوبی با اشاره به این نکته که در صورت مشاهده تخلفات در این زمینه پرونده افراد متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود، خاطرنشان کرد: با تعامل صورت گرفته بین مراجع قضایی و دامپزشکی احکام بازدارنده‌ای نیز برای متخلفین صادر خواهد شد.