معدوم شدن بیش از یک تُن مرغ غیرقابل‌مصرف در دامپزشکی آبیک

خبرگزاری ايسنا , 16 خرداد 1396 ساعت 20:13

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اعلام کرد: هزار و 700 کیلوگرم محموله مرغ فاقد مجوز حمل دامپزشکی پس از نمونه‌برداری غیرقابل‌مصرف، اعلام و معدوم شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی قزوین، مرتضی یعقوبی گفت: طی بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی آبیک از یک واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی بیش از هزار و 700 کیلوگرم مرغ آلوده ضبط و معدوم شد.

وی ادامه داد: این محموله که به‌صورت غیرمجاز وارد شهرستان شده بود توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی آبیک به‌عنوان محموله مشکوک تشخیص داده شد و ضبط شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: نمونه‌برداری از محموله‌ها و ارسال آن به آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی انجام شد و بر اساس نتایج آزمایش‌ها، محموله مذکور به دلیل فساد میکروبی غیرقابل‌مصرف اعلام و به روش بهداشتی معدوم شد.

یعقوبی با اشاره به این نکته که در صورت مشاهده تخلفات در این زمینه پرونده افراد متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود، خاطرنشان کرد: با تعامل صورت گرفته بین مراجع قضایی و دامپزشکی احکام بازدارنده‌ای نیز برای متخلفین صادر خواهد شد.


کد مطلب: 11246

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcd9x0f.yt0fo6a22y.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net