Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۶
کد مطلب : 9995
 

آغاز صادرات قانونی مرغ و تخم‌مرغ به عراق از دو روز گذشته/ انتظارات از مدیریت جدید اتحادیه دامداران ایران
از دو روز گذشته مقامات کشور عراق اعلام کردند که صادرات مرغ و تخم‌مرغی که مجوز دامپزشکی داشته باشد، به این کشور آزاد است و تجار و بازرگانان می‌توانند با محموله‌های منطبق بر موازین بهداشتی اقدام کنند.
مرجع : ایانا
 
آغاز صادرات قانونی مرغ و تخم‌مرغ به عراق از دو روز گذشته/ انتظارات از مدیریت جدید اتحادیه دامداران ایران
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از ورود محموله‌های مرغ و تخم‌مرغ صادراتی به عراق از دو روز گذشته خبر داد و گفت: مقامات کشور عراق از دو رو زگذشته آزادسازی صادرات مرغ و تخم‌مرغ را از کشور ایران اعلام کردند و بدین‌ترتیب هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و تجار و صادرکنندگان می‌توانند پس از اخذ مجوزهای لازم از دامپزشکی، اقدامات لازم در جهت صادرات را انجام دهند.
حسن رکنی افزود: پاک بودن ایران بر اساس اطلاعیه سازمان دامپزشکی، به سازمان بهداشت جهانی اعلام شده و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: هرچند که وقفه دوماهه پیش‌آمده در صادرات محصولات پروتئینی ایران به عراق مشکلات بی‌شماری را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، اما باید هرچه سریع‌تر تلاش کنیم خلاء موجود را مرتفع کنیم.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت قیمتی شیر ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مصوبه‌ای در حال عملیاتی شدن است که بر اساس آن، قیمت مصوب اجرایی می‌شود که در این بخش شرایط لازم برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان آورده شده است.
رکنی تصریح کرد: معاونت امور دام به‌عنوان حامی تولیدکنندگان تلاش می‌کند راهکارهایی را ارائه دهد که تولیدکنندگان با کمترین ضرر و زیان، در رویارویی با قیمت جدیدی قرار گیرند.
وی یادآور شد: منتظر مصوبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هستیم.
رکنی درباره تغییر مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران نیز تأکید کرد: مدیرعامل پیشین این اتحادیه (سعید سلطانی)، اقدامات مناسبی را انجام داده بود که امیدواریم فرد جدید بتواند با توجه به تجاربی که در این بخش دارد، در خدمت تولید قرار گرفته و در بخش اجرا نیز بتواند همگام با این معاونت و برنامه‌های آن حرکت کرده و در مجموع عملکرد مناسبی را در حوزه دامپروری کشور رقم بزند.
 

abbashahmohammadi
۱۳۹۴-۰۶-۰۷ ۱۶:۰۸:۳۸
اگر استارت صادرات خورده چرا قیمت تخم مرغ هنوز سر در گم و پایین است!