Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب : 10318
 

گوشت سفید گیلان جزو بهترین گوشت‌های دنیاست
استاندار گیلان، تولید مرغ در گیلان را 3 برابر مصرف دانست و تصریح کرد: گوشت سفید گیلان جزو بهترین گوشت‌های کشور و دنیاست.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
گوشت سفید گیلان جزو بهترین گوشت‌های دنیاست
دکتر محمدعلی نجفی، امروز‌ 20 دی در دوازدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به وضعیت صادرات مواد پروتئینی به کشور روسیه، اظهار کرد: قطع ارتباط روسیه و ترکیه، فرصتی برای افزایش صادرات ایران است، لذا باید به استانداردهای لازم جهت صادرات مواد پروتئینی برسیم.

وی از راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی گیلان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: راه‌اندازی این کشتارگاه، گام بزرگی در راستای افزایش تولید مواد پروتئینی و برخورداری از بازار روسیه است. متاسفانه تحریم‌های اقتصادی باعث شده بخش بزرگی از بازارهای ایران را از دست بدهیم و احیای دوباره این بازارها، دشوار است.

دکتر نجفی تولید مرغ در گیلان را 3 برابر مصرف دانست و تصریح کرد: گوشت سفید گیلان جزو بهترین گوشت‌های کشور و دنیاست، لذا باید با همکاری بخش خصوصی، نقش استان را در صادرات کشور افزایش دهیم.

استاندار گیلان با اشاره به راه‌اندازی برنجکده الگویی گیلان، خاطرنشان کرد: برنج‌های داخلی از برنج‌های وارداتی و امراض مربوط به آنها صدمه دید. با این حال‌ برنج گیلان هیچگونه مشکلی ندارد. با ارائه مجموعه‌ای کامل از مراحل کاشت، داشت، برداشت و مصرف از سوی مرکز تحقیقلت برنج کشور می‌توانیم خلاء بازار را پر کنیم.

وی بر عرضه برنج داخلی با کیفیت برتر تاکید کرد و گفت: راه‌اندازی برنجکده الگویی گیلان می‌تواند علاوه بر نظارت بر صحت و سلامتی محصول برنج و رفع مشکلات مربوط به کشاورزی و بازاریابی، نقش بسزایی در صادرات این محصول داخلی داشته باشد.