Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب : 11415
 

تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت انحصار جوجه ریزی را به دست گرفتند
دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان گفت: امروز انحصار جوجه ریزی در صنعت مرغداری به دست تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت افتاده است و قیمت مرغ توسط آنها مشخص می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت انحصار جوجه ریزی را به دست گرفتند
بهرام پاکزاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز قیمت مرغ توسط عده ای از شرکت‌های مادر گوشت تعیین می‌شود که از سوی معاون امور دام و جهاد کشاورزی مورد حمایت واقع می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ شرکت‌ مادر گوشت در اصفهان داریم که نزدیک به ۱۰ مورد از این شرکت‌ها بدون اینکه توجه ای به مرغ داران گوشتی داشته باشند، به شکل انحصاری زنجیره مرغ را بدست گرفتند.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان تصریح کرد: شرکت‌های مادر گوشت با دریافت وام‌های کم بهره و تسهیلات مناسب بدون توجه به وضعیت ۲۳ هزار مرغدار گوشتی چرخه تولید و قیمت مرغ را کنترل می کنند.

وی گفت: با وجودی که قیمت جوجه یک روزه از سوی جهاد کشاورزی یک هزار و ۲۱۸ تومان مشخص شده اما شرکت‌های مادر گوشت با تعیین قیمت دو هزار و ۷۰۰ تومان سبب افزایش قیمت مرغ شده اند بدون اینکه تعزیرات و قوه قضاییه، برعملکرد آنها نظارتی داشته باشند.

پاکزاد با اشاره به اینکه از یک ماه و نیم گذشته تاکنون مرغ به قیمت واقعی خود رسید و این در صورتی است که در گذشته با هزار تومان ضرر، مرغ به فروش می‌رسید، ادامه داد: در حال حاضر نیاز به تولید جوجه نداریم و باید مدیریت شکل بگیرد که این کار تنها به دست تشکل ها امکانپذیر است.

وی به تلفات بین ۱۵ تا ۲۰ درصدی مرغ در اصفهان اشاره کرد و گفت: گرمای تابستان و وجود بیماری باعث شد که در این فصل با تلفات زیادی از مرغ مواجه باشیم.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با اشاره به اینکه روند افزایشی قیمت مرغ زنده اصلا دست مرغدار نیست، اضافه کرد: نبود جوجه ریزی طی دو ماه، سبب بالا رفتن قیمت مرغ شد.