Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب : 9236
 

مدیرکل دامپزشکی استان قم از توقیف 20 تن مرغ زنده فاقد مجوز در کشتارگاه‌ها پس از کشتار و انجماد توسط اکیپ‌های قرنطینه اداره کل دامپزشکی این استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
محمدمهدی رفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم عملکرد اکیپ‌های طرح تضمین کیفیت مواد غذایی (فرآورده‌های خام دامی) اداره‌کل دامپزشکی استان قم در دو ماهه گذشته را تبیین کرد و گفت: در این مدت بازرسی و بررسی مجوز 1183 دستگاه خودرو حمل طیور زنده به کشتارگاه‌های طیور و 940 دستگاه خودرو حمل مرغ کشته شده خروجی از کشتارگاه‌ها صورت گرفت.

وی از توقیف 20 هزار و 103 کیلوگرم مرغ زنده فاقد مجوز در کشتارگاه‌ها پس از کشتار و انجماد توسط اکیپ‌های قرنطینه اداره کل دامپزشکی استان قم خبر داد و گفت: 4 هزار کیلوگرم مرغ زنده تخم‌گذار فاقد مجوز در کشتارگاه‌ها پس از کشتار و انجماد و 2200 کیلوگرم مرغ کشته به دلیل وجود علائم بیماری در ظاهر لاشه در دو ماه اخیر توقیف شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قم خاطرنشان کرد: با نظارت‌های شبانه‌روزی اکیپ‌های قرنطینه 16 دستگاه خودرو حمل دام قاچاق حامل 1124 راس گوسفند، یک دستگاه خودرو حامل 12 راس گوساله و 2 خودرو حمل بوقلمون غیرمجاز حامل 200 قطعه بوقلمون توقیف شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر اینکه دامپزشکی بر ورود دام به کشتارگاه‌ها، ذبح دام، سالم بودن گوشت تولیدی و احشام دام نظارت دارد خروج همه تولیدات از کشتارگاه‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد تا مواد پروتئینی خام آلوده وارد بازار نشده و مورد استفاده مردم قرار نگیرد.

رفیعی در پایان با اشاره به ضبط و معدوم‌سازی پنج هزار و 100 کیلوگرم روده و نظارت بر 60 تن چربی صنعتی طی 2 ماه گذشته گفت: نظارت و توقیف‌های صورت گرفته حاصل کار اکیپ‌های قرنطینه شامل 4 دستگاه سیار است که به صورت شبانه‌روزی بر خودروها و کشتارگاه‌ها نظارت دارند.