Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۵
کد مطلب : 10000
 

‌افزایش ظرفیت تولید مرغ گوشتی در آستارا
‌همزمان با نخستین روز از هفته دولت، دو پروژه پرورش مرغ گوشتی در شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره‌برداری رسید.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
‌افزایش ظرفیت تولید مرغ گوشتی در آستارا
«ایرج شیارکار» مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرزی بندر آستارا در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های فوق، اظهار کرد: این دو پروژه در روستاهای عباس آباد و ویرمونی بخش مرکزی شهرستان توسط بخش خصوصی احداث شده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های فوق تولید 40 هزار قطعه مرغ گوشتی در هر دوره به آمار تولیدی شهرستان افزوده شد، بیان کرد:پیش از این 5 واحد با ظرفیت 128 هزار قطعه در شهرستان فعال بود که با افزوده شدن این دو واحد، ظرفیت تولید شهرستان به 168 هزار قطعه مرغ گوشتی در هر دوره ارتقاء یافت.

شیارکار مجموع سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها را 19 میلیارد و 200 میلیون ریال برشمرد و اضافه کرد:برای این دو پروژه مبلغ 7 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی از محل طرح توسعه کشاورزی و صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

وی با اشاره به میزان اشتغالزایی اینگونه پروژه‌ها،خاطرنشان کرد:توسط این دو واحد برای 15 نفر به شکل مستقیم شغل ایجاد شده است.

مدیر جهادکشاورزی آستارا در بخش پایانی سخنان خود،تولید سالانه مرغ گوشتی شهرستان را در مجموع یک هزار و 510 تن عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه مصرف سالیانه شهرستان نیز 2 هزار و 520 تن است، فضای مناسب برای توسعه این بخش وجود دارد.