Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب : 11379
 

کشتار ۶۶ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان کرمانشاه
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشتار ۶۶ هزار راس دام در کشتارگاه های این استان طی ۴ ماهه سال جاری خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
کشتار ۶۶ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان کرمانشاه
دکتر علیرضا امیری امروز شنبه در جمع خبرنگاران، از کشتار ۶۶ هزار راس دام در کشتارگاه های استان کرمانشاه طی ۴ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: طی ۴ ماهه سال جاری ۵۶ هزار و ۱۱۹ راس دام سبک در کشتارگاه های استان کرمانشاه کشتار شده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین با بیان کشتار ۹ هزار و ۸۰۳ راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کرمانشاه طی ۴ ماهه سال جاری گفت: در مدت مذکور ۳۷ تن و ۳۱۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم از کشتارگاه های استان ضبط و به صورت بهداشتی امحاء شد.

امیری تعداد طیور کشتار شده در این مدت را یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۳۲۹ قطعه عنوان و تصریح کرد: ۸ هزار و ۷۱۳ قطعه طیور غیز قابل مصرف نیز در کشتارگاه ها استان ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

وی بیان داشت: در کشتارگاه های دام استان دام ها پیش از کشتار از سوی ناظرین بهداشتی دامپزشکی مورد معاینه و بازرسی قرار می گیرد و از کشتار دام های بیمار جلوگیری می شود. همچنین پس از کشتار نیز لاشه ها مورد بازرسی قرار گرفته و بعد از تایید سلامت و ممهور شدن به مهر دامپزشکی و پس از نگهداری در سالن های پیش سرد به وسیله خودروهای مجهز به سردخانه به مراکز عرضه مجاز منتقل می شوند.

دکتر امیری از شهروندان خواست که با توجه به تهدیدات استفاده از کشتار غیرمجاز برای سلامتی از خرید آن خودداری کرده و حتما گوشت، مرغ و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه و با اطمینان خاطر مصرف کنند.

این مقام مسئول همچنین شماره های تماس چهاررقمی ۱۵۱۲ و نیز سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ را پل ارتباطی مردم با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد و گفت: شهروندان هرگونه تخلف، انتقاد و پیشنهاد خود را از این طریق می توانند با کارشتاسان در میان بگذارند.