Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : 10758
 

مرغ ارزان و تخم‌مرغ گران شد
رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با اشاره به ارزان شدن مرغ و گران شدن تخم‌مرغ گفت: این نوسانات در بازار مرغ و تخم‌مرغ طبیعی شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
مرغ ارزان و تخم‌مرغ گران شد
سید ناصر رمضانلو امروز در زنجان اظهار کرد: بازار مرغ و تخم‌مرغ طی چند ماه گذشته دارای نوساناتی بوده که همین امر بازار این دو محصول را غیرقابل پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه نوسانات مرغ‌ و تخم‌مرغ از سال گذشته آغاز شده و اغلب روند کاهشی داشته است، تصریح کرد: همین امر موجب متضرر شدن، مرغداران شد.

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با بیان اینکه در برهه‌ای از زمان قیمت مرغ افزایش یافت، گفت: در این برهه زمانی قیمت مرغ به 7 هزار تومان رسید، اما دوباره روند کاهشی داشته و به کمتر از 6 هزار تومان رسید.

رمضانلو با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان نیز روند کاهشی مرغ ادامه داشت، تصریح کرد: بر همین اساس قیمت مرغ به 6 هزار و 250 تومان برای مصرف کننده رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با بیان اینکه قیمت پایین مرغ موجب عدم استقبال مردم از مرغ منجمد شده است، اضافه کرد: معمولا زمانی مرغ منجمد توزیع می‌شود که قیمت مرغ بالا بوده و مردم قدرت خرید آن را نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون میزان توزیع روزانه مرغ در زنجان 13 تا 14 تن است، افزود: میزان تقاضا از سوی مردم تغییری نکرده است و به همین علت میزان توزیع یکسان با روزهای گذشته است.

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان همچنین از افزایش قیمت تخم‌مرغ نیز خبر داد و گفت: در چرخه نوسانات قیمتی میزان قیمت تخم‌‎مرغ به 4 هزار و 500 تومان رسیده است.