Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : 10721
 

قیمت مرغ گرم در کرمان بالاتر از میانگین کشوری است
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: قیمت مرغ گرم در استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
قیمت مرغ گرم در کرمان بالاتر از میانگین کشوری است
مصطفی زریسفی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان اظهار داشت: براساس قانون تفکیک وظایف صادرات، واردات مواد غذائی لبنی، کشاورزی و ... از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی تا درب واحدهای صنفی انتقال یافت.

وی افزود: آنچه در بازار ایجاد می‌شود باید براساس عرضه و تقاضا صورت گیرد، در حال حاضر بازار نسبت به مدت مشابه یک ماه قبل افزایش قیمت به صورت نگران کننده‌ای وجود نداشته است، اما تورم همچنان وجود دارد.

زریسفی با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته قیمت برنج متوسط بین 9 تا 10 درصد افزایش داشته است، گفت: قیمت برنج تایلندی 11 درصد افزایش داشته به این دلیل که عده‌ای سودجو برنج تایلندی که از نظر ظاهری شبیه ایرانی است خریداری و با برنج ایرانی مخلوط کرده و به فروش می‌رسانند و این مسئله مربوط به حال نبوده و چند سال است که این کار را انجام می‌دهند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: بازار در زمینه برنج هندی و پاکستانی اشباع است و افزایش قیمت در این کالاها نداشته‌ایم.

زریسفی تصریح کرد: قیمت تخم‌مرغ کاهش 13 درصدی در بازار داشته و از هر کیلو 4 هزار و 500 تومان به 3 هزار و 950 تومان رسیده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به گرم شدن هوا و تعطیلی مدارس شبانه‌روزی، دانشگاه‌ها افزایش قیمت در تخم‌مرغ نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری مرغ بر عهده واحدهای تولیدی است، عنوان کرد: افزایش چهار درصدی بر روی قیمت مرغ تازه در سطح استان داشته‌ایم که این قیمت غیرمتعارف روی گوشت مرغ تازه است.

زریسفی گفت: قیمت مرغ تازه در استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است و طی یک ماه گذشته در زمینه گوشت قرمز هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

وی افزود: به دلیل برداشت شکر از مزارع کشور و حمایت از تولید ملی، جلوی واردات شکر گرفته شده و به همین دلیل 12 درصد افزایش قیمت داشته و این افزایش قیمت به صورت غیر متعارف و نگران کننده درآمده و اگر یک مقدار واردات داشته باشیم قیمت آن کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: قیمت حبوبات همچنان بالاست اما با همان قیمت‌ها ثابت مانده است.

وی عنوان کرد: دولت ضرورت ندانسته در ماه مبارک رمضان نمایشگاه متمرکز طرح ضیافت را برپا کند، اما به استان این اجازه را دادند در صورت تمایل نمایشگاه برگزار کنند.

زریسفی بیان کرد: در کرمان و شهرستان‌های استان، نمایشگاه طرح ضیافت را نخواهیم داشت بلکه کالاها در فروشگاه‌های بزرگ با تخفیف ویژه ارائه می‌شود، البته در شهرستان با همکاری اتاق اصناف می‌توانند نمایشگاه را برگزار کنند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه در کنار فروشگاه‌های بزرگ در شهرستان‌ها، فروشگاه‌های تعاون روستایی اقلام مورد نیاز در ماه مبارک رمضان را عرضه می‌کنند،‌ گفت: گوشت قرمز، مرغ، برنج، شکر و روغن نباتی جزو کالاهای طرح ضیافت ماه مبارک رمضان هستند.

زریسفی ادامه داد: هنوز بحث قیمت شکر مشخص نشده و قیمت آن را در چند روز آینده مشخص خواهیم کرد.