Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب : 9361
 

بازگشت قیمت مرغ به قبل از ماه رمضان
رییس اتحادیه فروشندگان ماهی و پرنده از کاهش قیمت مرغ خبر داد و گفت: به دلیل تقارن زمانی با فصل گرما حجم تقاضا برای گوشت ماهی و مرغ کاهش یافته است.
مرجع : افکار نیوز
 
بازگشت قیمت مرغ به قبل از ماه رمضان
به گزارش افکارنیوز، مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: با پایان یافتن ماه رمضان قیمت مرغ رفته رفته کاهش یافت و به قیمت کیلویی ۶۸۰۰ تومان که قبل از ماه رمضان نیز چنین بود رسید.

وی ادامه داد: میزان مصرف تهران ماهانه در مرغ ۱۰۰۰ تن و ماهی ۵۰ تن است که این میزان با پایان یافتن فصل گرما دست‌خوش تغییر خواهد شد.

رییس اتحادیه فروشندگان ماهی و پرنده تهران بیان کرد: ماهی قزل آلا و تیلا پیلا به عنوان پرمصرف‌ترین ماهی‌ها شناخته می‌شود که به ترتیب کیلویی ۱۰ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی تاکید کرد: صید تازه ماهی کمتر از ۲۴ ساعت در تهران عرضه می‌شود که فقط ماهی قزل آلا به صورت زنده در مغازه‌ها به فروش می‌رسد و حجم تقاضا بالا بر میزان پرورش این ماهی تاثیرگذار بوده است.

یوسف‌خانی افزود: ماهی از کشورهای چین و اروپایی به صورت منجمد و در کنار آن مرغ ترکیه و برزیلی نیز به دلیل تنظیم قیمت و حجم آن با وجود مازاد تولید و در پی عدم مدیریت صحیح و تولید صنعتی به کشور وارد می‌شود.

وی با بیان این که قیمت هر کیلو مرغ منجمد ۱۰۰۰ تومان کم‌تر از قیمت مرغ تازه است، گفت: قیمت مرغ منجمد کیلویی ۵۵۰۰ تومان تا ۵۸۰۰ تومان است و مردم به دلیل علاقه به مصرف مرغ تازه آنچنان از مرغ منجمد استقبال نمی‌کنند.