Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : 9235
 

حمایت وزارت کشاورزی از سرمایه‌گذاران صنعت مرغداری
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر حمایت این وزارت از سرمایه‌گذاران در صنعت مرغداری تاکید کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
حمایت وزارت کشاورزی از سرمایه‌گذاران صنعت مرغداری
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حسن رکنی در حاشیه بازدید از یک مرغداری تخمگذار در شهرستان مرند با بیان اینکه تولک بری مرغ های تخم‌گذار باعث تنظیم بازار و تعادل قیمت فعلی تخم‌مرغ می‌شود، اظهار کرد: تولک بری در عین حال که کمترین تنش را به پرنده وارد می کند ضمن رعایت رفاه و آسایش پرنده موجب عملکرد مطلوب تولید کمی و کیفی در دوره بعدی تخمگذاری می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم مرغداران دراین زمینه همکاری لازم را با وزارت جهاد کشاورزی درخصوص تنظیم بازار تخم مرغ داشته باشند، افزود: این وزراتخانه نیز آمادگی دارد عمده کار تولید و بازار محصولات کشاورزی را به اتحادیه‌ها و تشکل های بخش خصوصی واگذار کند که خود نیز بتواند در نظارت و ارزیابی وضعیت این بخش با فراق بال بیشتری عمل کند.

رکنی با بیان اینکه خدمت به مردم یکی از صدقات جاریه است که اگر با خلوص نیت همراه باشد ماندگار خواهد شد، افزود: تولیدکنندگان بخش کشاورزی جزو این دسته از مردم که لزوم حمایت همه جانبه مسئولان از تولیدکنندگان را می طلبد.

وی به اهمیت وجود منابع پروتئینی و نقش مهم این منابع در سبد خانوار اشاره کرد و گفت: منابع پروتئینی متنوع که در سبد خانوار نقش اساسی دارند عبارتند از شیر، تخم‌مرغ ، گوشت قرمز و سفید (طیور و آبزیان) که در وزارت جهادکشاورزی تلاش بر این است این تولیدات وارد سبد خانوار شود.

معاون امور تولیدات دامی وازرت جهادکشاورزی با بیان اینکه ایران در بین کشورهای همسایه دومین کشور تولید کننده تخم مرغ پس از ترکیه و در دنیا ، بیست و یکمین کشور تولیدکننده تخم ‌مرغ به لحاظ حجم تولید است، افزود: براساس گفته متخصصان تغذیه، مصرف روزی یک عدد تخم مرغ سفارش می‌شود.