Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱
کد مطلب : 12520
 

در اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی؛
۱۰ تن فرآورده‌های خام دامی آلوده در اردبیل معدوم شد
اردبیل - مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از معدوم‌سازی بیش از ۱۰ تن فرآورده‌های خام دامی آلوده، غیربهداشتی و تاریخ گذشته در این استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۱۰ تن فرآورده‌های خام دامی آلوده در اردبیل معدوم شد
صادق صالحی روز دوشنبه با اعلام این خبر اضافه کرد: این میزان فرآورده های دامی آلوده همزمان با اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در ایام نوروز کشف و ضبط شده بود.

وی با بیان اینکه در این خصوص ۱۶ متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی به مراجع قضایی معرفی شده است، افزود: طی این طرح چهار هزار و ۴۹۹ مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی انجام شد.

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در اردبیل با ساماندهی ۱۲ اکیپ ثابت و سیار در قالب ۲۵ پرسنل فنی و متخصص در امر فرآورده های خام دامی از یک هفته قبل از عید آغاز و به مدت ۲۰ روز انجام شد.

وی با بیان اینکه نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید، توزیع و استحصال فرآورده‌ های خام دامی در طول سال به‌طور مستمر انجام می شود، تاکید کرد که تلاش سازمان تأمین امنیت غذایی و سلامت عمومی جامعه است.

صالحی تصریح کرد: این نظارت ها در مناسبت های خاص نظیر عید نوروز، ماه رمضان، ماه محرم و عید قربان با افزایش تقاضا برای تأمین فرآورده های خام دامی تشدید می شود.