Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۴
کد مطلب : 10423
 

انجام800 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های تاکستان
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان از جوجه‌ریزی بیش 800هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های این شهرستان تا پایان امسال خبر داد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
انجام800 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های تاکستان
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛جلیلوند اظهار داشت: پیش بینی می کنیم امسال 800هزار قطعه جوجه یک‌روزه در فارم‌های گوشتی و تخم گذار این شهرستان پرورش‌یافته است.

وی بابیان اینکه صنعت مرغداری و تولید گوشت سفید و تخم‌مرغ یکی از ارکان مهم اقتصادی است تصریح کرد: برای حفظ این صنعت می‌بایست اقداماتی به‌منظور جلوگیری از وقوع بیماری‌های مختلف انجام داد که ازجمله آن‌ها می‌توان به لزوم رعایت برنامه واکسیناسیون منظم و مرتب بر اساس دستورالعمل ابلاغی به مرغداران اشاره کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت خوبی در حوزه طیور برخوردار است گفت:در این شهرستان 167 واحد فعال مرغداری وجود دارد.

جلیلوند عدم رعایت فاصله در جوجه ریزی، جوجه ریزی بیش از ظرفیت و یا عدم توجه به زیرساخت‌های بهداشتی را سه عامل مهم شیوع بیماری‌ها در مرغداری‌ها دانست و خاطرنشان کرد: پرورش‌دهندگان طیور باید ضمن توجه دقیق به ظرفیت مرغداری‌ها به فاصله بین جوجه ریزی‌ها نگاهی کارشناسانه داشته باشند.

وی از مرغداران خواست: به‌منظور حفظ سرمایه خود و جلوگیری از زیان‌های اقتصادی نکات بهداشتی را جدی بگیرند و با اجرای دقیق برنامه واکسیناسیون از شیوع بیماری جلوگیری کنند.