Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : 10568
 

کشتار بیش‌ از 28 میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه‌های آذربایجان غربی
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از کشتار 28 میلیون و 897 هزار قطعه مرغ در کشتارگاه‌های این استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
کشتار بیش‌ از 28 میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه‌های آذربایجان غربی
کامیار داهیم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های مهم در تولیدات و صادرات گوشت به سایر استان‌های کشور است، اظهار داشت: در این خصوص تولید گوشت سفید نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه در این نوع کشتارها، اداره دامپزشکی آذربایجان غربی نظارت کافی دارد، از استقرار بازرس بهداشتی و ناظر شرعی در تمام کشتارگاه‌های استان آذربایجان غربی خبر داد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته 28 میلیون و 897 هزار قطعه مرغ در کشتارگاه‌های استان کشتار و روانه بازارهای داخل استانی و خارج استانی شده است، افزود: امسال نیز در این زمینه فعال خواهیم بود.

وی با بیان اینکه حضور ناظرین بهداشتی در کشتارگاه‌ها زمینه کشتار بهداشتی و سالم را فراهم آورده است، اعلام کرد: در این خصوص مرغ‌های کشتار شده مورد کنترل بهداشتی ناظرین دامپزشکی قرار می‌گیرند.

داهیم با بیان اینکه قبل از کشتار نیز از بازرسی‌های بهداشتی انجام می‌گیرد، بیان کرد: بازرسی از دامداری‌ها و مرغداری‌های مجوزدار نیز انجام می‌گیرد، که در این خصوص سال گذشته 45 هزار نوبت از مراکز مجوزدار بازرسی به عمل آمده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه دامپزشکی استان برای رعایت هر چه بیشتر موازین بهداشتی در مراکز تولید، عرضه و نگهداری، بازرسی‌های لازم را انجام می‌دهد و لازم است در صورتی که مردم مواردی مبنی بر عدم رعایت بهداشت مشاهده کردند، به این اداره گزارش دهند.