Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
کد مطلب : 12115
 

ورود و خروج بی‌ضابطه فرآورده‌های طیور به آذربایجان غربی ممنوع شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: به هیچ نباید فرآورده های طیور مثل مرغ و تخم مرغ، بدون مجوز و بدون داشتن گواهی بهداشت، به استان وارد و یا از استان خارج شود.
مرجع : تسنیم
 
ورود و خروج بی‌ضابطه فرآورده‌های طیور به آذربایجان غربی ممنوع شد
علیرضا رادفر صبح امروز در جلسه ستاد استانی کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: آذربایجان غربی یکی از

قطب‌های تولید فرآورده‌های طیور در کشور است بنابراین ضرورت کنترل ورود و خروج فرآورده‌های طیور در این استان باید مورد توجه دستگاه‌های مرتبط و متولی باشد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان در سطح رخداد بیماری است و نه طغیان بیماری.

وی تصریح کرد: اما لازم است اقدامات کنترلی و پیشگیرانه توسط دستگاه‌های مسئول آذربایجان غربی برای جلوگیری از تشدید این بیماری به دقت انجام شود.

وی اظهار داشت: به هیچ نباید فرآورده‌های طیور مثل مرغ و تخم مرغ، بی مجوز و بدون داشتن گواهی بهداشت، به آذربایجان غربی وارد شود و یا از استان خارج شود.

رادفر گفت: توجه و اهتمام ویژه مسئولان ذیربط در بحث مقابله و پیشگیری از این بیماری بسیار اهمیت دارد بنابراین باید اهمیت و حساسیت موضوع به درستی درک شود.

وی افزود: باید برای مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای پرندگان، اقدامات قاطع در سطح استان آذربایجان غربی آغاز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید استمرار پایش ها به‌ویژه در محیط‌های روستایی در صدر برنامه‌ها قرار گرفته و همزمان در صورت مشاهده کانون‌های آلوده به بیماری آنفلونزای پرندگان، این کانون ها سریعا معدوم و پاکسازی شود و در این راستا باید از طریق صدا و سیما و رسانه ها، اطلاع رسانی های لازم به سرعت انجام شود.