Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب : 12089
 

۳ پرونده تخلف احتکار تخم‌مرغ در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد
رییس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه واحد فروشگاه بزرگ که اقدام به احتکار و امتناع از عرضه تخم‌مرغ کرده بودند شناسایی و برای آنها پرونده تشکیل شد.
مرجع : تسنیم
 
۳ پرونده تخلف احتکار تخم‌مرغ در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد
داریوش دیودیده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به بحران اخیر بازار تخم‌مرغ در سطح ملی، سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در هفته اخیر به مراتب بازار حوزه استحفاظی خود را رصد کرده، ضمن تمهیدات لازم برای تأمین و تهیه تخم‌مرغ، روزانه از انبارها، سردخانه‌ها، مراکز و محل‌هایی که امکان ذخیره کالا در استان را داشت بازدید و بازرسی می‌کرد.

وی افزود: در این راستا سه فروشگاه بزرگ اقدام به اختفاء و احتکار مقدار زیادی تخم‌مرغ کرده بودند که برای نامبردگان سه پرونده تخلف در قالب احتکار به ارزش ریالی97 میلیون و دویست هزار ریال تشکیل شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرونده متخلفین برای رسیدگی و صدور رأی به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی ابراز کرد: احتکار و امتناع از عرضه کالا و همچنین عدم نصب قیمت، زمینه‌ای برای گران‌فروشی آن کالا است بنابراین در صورت مشاهده چنین تخلفاتی توسط تولید کنندگان و فروشندگان شدیدا با آنها برخورد می‌شود.

رییس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مشکل کمبود کالاهای اساسی وجود ندارد، از فعالین اقتصادی خواست تا با همدلی و همکاری، شاهد بازاری آرام در استان باشیم.