Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : 10207
 

ذخیره سازی ۴۰ تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز در استان کرمانشاه
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ۴۰ تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز در استان انجماد و ذخیره سازی شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
ذخیره سازی ۴۰ تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز در استان کرمانشاه
شهرام قنبری از ذخیره سازی و انجماد حدود ۴۰ تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز استان به صورت لاشه خبر داد که این روند همچنان برای حمایت از تولیدکننده‌ها ادامه دارد.

وی افزود: ذخیره‌سازی و انجماد گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان، اتحادیه مرغ گوشتی استان و کشتارگاه های صنعتی طیور استان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در حال انجام است.

قنبری گفت: ذخیره‌سازی مرغ به دلیل جمع آوری مرغ تولیدی، کاهش عرضه در بازار، متعادل کردن عرضه و تقاضا و تعادل قیمت‌ها و جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در چند روز اخیر برای تعادل قیمت و جلوگیری از ضررو زیان مرغداران، ذخیره‌سازی در بازارهای داخلی استان انجام شده، خاطرنشان کرد: جهت ذخیره سازی به صورت انجماد، گوشت مرغ به صورت لاشه از مرغداران تحویل گرفته می‌شود.

قنبری با بیان اینکه مرغ گوشتی خریداری شده به قیمت هر کیلوگرم ۶۵ هزار ریال به صورت لاشه است، تصریح کرد: بهای مرغ تحویلی به صورت کالا به کالا با دانه‌ی ذرت و کنجاله سویای موجود در انبارهای شرکت امور دام پرداخت می‌گردد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: مرغداران لازم است با رعایت تمام مسائل بهداشتی و اصولی نسبت به ذخیره و انجماد سازی اقدام کنند.

قنبری با اشاره به نکاتی در خصوص ذخیره‌سازی اصولی مرغ گوشتی در استان افزود: وزن مرغ گوشتی در حد استاندارد تعریف شده به صورت لاشه پرکنده یک و ۲دهم تا یک و ۸دهم کیلوگرم می‌باشد.

وی همچنین گفت: مرغ گوشتی که به صورت لاشه خریداری شده برای تعادل بازار باید تحویل اتحادیه مرغ گوشتی استان شود.