Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : 8505
 

تخم‌مرغ شانه‌ای ۸۰۰۰ تومان در نمایشگاه/ هماهنگی ۳ دستگاه در ترخیص کالای اساسی
مدیرکل تأمین و توزیع وزارت صنعت از هماهنگی ۳ دستگاه برای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی خبر داد و گفت: با هماهنگی اتحادیه مرکزی مرغداران میهن تخم‌مرغ شانه‌ای ۸۰۰۰ تومان در نمایشگاه‌های پاییزه عرضه می‌شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
تخم‌مرغ شانه‌ای ۸۰۰۰ تومان در نمایشگاه/ هماهنگی ۳ دستگاه در ترخیص کالای اساسی
علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که قیمت هر شانه تخم‌مرغ تا 9500 تومان هم رسیده است و آیا تاکنون وزارت صنعت در این باره اقدامی انجام داده یا خیر، گفت: کمیته‌ای متشکل از سازمان حمایت، بازرگانی داخلی، وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده و این موضوع را پایش می‌کند.
وی افزود: پایش وضعیت تخم‌مرغ از لحظه جوجه‌ریزی تا محصول نهایی و تأمین نهاده‌های طیور رصد می‌شود.
مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: همه ساله در شهریور ماه به دلیل تقاضای بالای شیرینی‌پزی‌ها و همچنین فصل بازگشایی مدارس با افزایش تقاضای تخم‌مرغ مواجه هستیم و قیمت اندکی تغییر دارد.
وی گفت: با هماهنگی که با اتحادیه مرکزی میهن صورت گرفته است، به اندازه نیاز استان‌ها تخم‌مرغ بدون تاریخ به قیمت 7500 تومان، قیمت با تاریخ به قیمت 8000 تومان و تخم‌مرغ با بسته‌بندی ویژه 8500 تومان در هر شانه در نمایشگاه‌های پاییزه عرضه می‌شود.
پورکاوه در واکنش به این سؤال که برای ترخیص کالاهای اساسی چه تصمیمی اخذ شده، گفت: با هماهنگی وزارت صنعت، گمرک ، بانک مرکزی و همچنین دستور ویژه نعمت‌زاده ترخیص کالاهای اساسی تسریع شده است.