Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : 6002
 

غضنفری
گوشت ارزان شد/ قیمت مرغ هم کاهش می‌یابد
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توزیع گسترده نهاده‌های دامی خبرداد و گفت: قیمت شیر تثبیت شده و قیمت گوشت قرمز هم کاهش یافته است، ضمن اینکه قیمت مرغ به زودی با تحویل نهاده‌ها کاهش خواهد یافت.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
گوشت ارزان شد/ قیمت مرغ هم کاهش می‌یابد
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی غضنفری در حاشیه جلسه تامین مالی بخش تولید در جمع خبرنگاران از توزیع گسترده نهاده‌های دامی خبرداد و گفت: در حوزه تنظیم بازار، وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است که نه تولیدکننده و نه مصرف‌کننده، هیچ یک نباید ضرر کنند. این درحالی است که کل زنجیره تولید تا بازار به نحوی است که مدیریت همه ذی‌نفعان صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به تازگی برای تامین نهاده‌های دامی اقدامات مناسبی صورت گرفته است و هم اکنون نهاده‌ها وارد کشور شده‌اند، این در شرایطی است که در حوزه تامین نهاده‌ها نقایصی که وجود داشت، برطرف شده و هم اکنون توزیع گسترده اقلام مورد نیاز مرغداران و دامداران تامین شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس، قیمت شیرخام تثبیت، قیمت گوشت قرمز کاهش یافته است، ضمن اینکه قیمت مرغ نیز ظرف روزهای آینده با تحویل نهاده‎‌ها کاهش خواهد یافت.

غضنفری همچنین در پاسخ به سئوالی در رابطه با سپردن مسئولیت اداره شهرکهای صنعتی به استانداران گفت: شهرکهای صنعتی کماکان زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و تنها مسئولیت اداره آنها به استانداران سپرده شده است.

وی اظهار داشت: استانداران در جریان جزئیات مسائل تولید هستند و بنابراین گزینه‌های مناسبی برای اداره شهرکهای صنعتی به شمار می‌روند، این در حالی است که همچنان بر عملکرد شهرکهای صنعتی نظارت می‌کنیم.