Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۷
کد مطلب : 6011
 

در گفتگو با مهر مطرح شد؛
تخم مرغ در بازار وضعیت خوبی ندارد
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذارمیهن گفت: هم اکنون تخم مرغ در بازار وضعیت خوبی ندارد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تخم مرغ در بازار وضعیت خوبی ندارد
هدایت‌الله اصغری در گفتگو با مهر درخصوص وضعیت توزیع نهاده ها بین مرغداریهای مرغ تخم گذار اظهارداشت: متاسفانه با وجود اینکه دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در حدود 5 هزارتن کنجاله سویا خریداری کرده ایم اما هنوز کمتر از 50 درصد این نهاده را در اختیار این اتحادیه قرار داده اند.

وی اضافه کرد: همچنین چهارشنبه هفته گذشته برای خرید 15 هزارتن کنجاله سویا اقدام کرده ایم که متاسفانه مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام عنوان کردند که درحال حاضر با کمبود این نهاده مواجه هستیم و نمی توانیم این مقدار کنجاله سویا را در اختیار شما بگذاریم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذارمیهن با بیان اینکه هم اکنون تخم مرغ در بازار وضعیت خوبی ندارد، درباره قیمت تخم مرغ گفت: قیمت تخم مرغ درب مرغداری کیلویی 1300 تومان است درحالی که قیمت تمام شده هرکیلوگرم تخم مرغ از نظر کارشناسان وزارت جهادکشاورزی 2750 تومان است.

وی تصریح کرد: درحال حاضر مرغدارها به ازای تولید هرکیلوگرم تخم مرغ حداقل 1300 تومان ضرر می دهند.

اصغری در ادامه در رابطه با میزان صادرات تخم مرغ پس از حذف عوارض 70 درصدی نیز گفت: با توجه به اینکه عوارض 70 درصدی صادرات تخم مرغ بسیاردیرلغو شد؛ لذا در عمل صادرات معنی داری انجام نشده است که بتوان میزان آن را اعلام کرد.

وی افزود: زمانی که عوارض 70 درصدی صادرات تخم مرغ در کشور لغو شد، ترکیه ظرف کمتر از یک روز 13 دلار قیمت تخم مرغ را در بازار کاهش داد تا بتواند بدینوسیله بازار صادرات این محصول را قبضه کند و تا حدودی هم موفق شده است.