Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب : 6615
 

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود خبر داد
فعالیت 36 واحد مرغداری در لنگرود
خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی لنگرود از فعالیت 36 واحد مرغداری کوچک و بزرگ در ا ین شهرستان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
فعالیت 36 واحد مرغداری در لنگرود
به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، رمضان بهشتی عصر امروز در مراسم افتتاح مرغداری گوشتی در این شهرستان اظهار کرد: شهرستان لنگرود 36 واحد مرغداری کوچک و بزرگ فعال دارد که ظرفیت سالانه آنها 5 میلیون قطعه است.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: در این مرغداری‌ها هر روز یک میلیون قطعه و در طول سال به طور متوسط در پنج روز جوجه‌ریزی 5 میلیون قطعه مرغ پرورش می‌یابند.

وی میانگین سالانه گوشت سفید در گیلان را 12 میلیون کیلوگرم عنوان کرد و یادآور شد: ارزش اقتصادی این گوشت 42 میلیارد تومان است.

به گفته این مسئول، لنگرود در تولید گوشت سفید در رتبه چهارم استانی پس از رشت، رودبار و صومعه‌سرا قرار دارد.

وی با بیان اینکه پروانه احداث 17 واحد مرغداری دیگر پروانه شده و آماده ساخت است، اذعان کرد: مرغداری مذکور 20 هزار قطعه مرغ ظرفیت دارد و سرمایه 560 میلیون تومان در بخش خصوصی هزینه شده است.

مالک مرغداری نیز در ادامه مراسم به بیان مشکلات خود پرداخت و اظهار کرد: با افزایش قیمت‌ها صنعت مرغداری که یکی از اصلی‌ترین صنایع داخلی است دچار مشکل شده است.

کریم اشراقی ابراز کرد: با افزایش قیمت ذرت و کنجاله سویا در مدت 2.5 ماه از 30 درصد به 150 درصد افزایش قیمت رسیده که این امر فعالیت مرغداری را با مشکل مواجه کرده است.

وی کاهش سرمایه جاری را یکی از اصلی‌ترین مشکلات مرغداری دانست و از مسئولان خواست تا برای حفظ این صنعت از مرغداران حمایت کنند.