Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب : 8532
 

تولید سالانه 8 هزار و 700 تن گوشت سفید در شهرستان دشتستان
رئیس جهادکشاورزی شهرستان دشتستان از تولید سالانه 8 هزار و 700 تن گوشت سفید در این شهرستان خبر داد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تولید سالانه 8 هزار و 700 تن گوشت سفید در شهرستان دشتستان
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، حسین قیصری شامگاه دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان دشتستان ظرفیت‌های بالایی را در خود جای داده که باید از تمامی آنها برای ارتقا و توسعه همه جانبه این شهرستان استفاده کنیم.

وی افزود: صنایع کشاورزی و دامداری دو مورد از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان دشتستان محسوب می‌شود و در سال‌های اخیر تاثیر فراوانی در توسعه شهرستان دشتستان داشته است.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: توسعه صنایع کشاورزی و دامداری شهرستان دشتستان از اولویت‌هایی است که در یک سال گذشته تلاش زیادی در این راستا صورت گرفته و موفقیت‌های ارزشمندی در این زمینه شاهد بوده‌ایم.

قیصری بیان داشت: در سال‌های گذشته شاهد فعالیت 67 واحد مرغداری فعال در مناطق مختلف دشتستان بود‌ه‌ایم و در قالب طرح‌های جدید شاهد اضافه شدن چندین واحد مرغداری فعال به شهرستان دشتستان بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: افتتاح واحد مرغداری روستای دهنو بخش مرکزی دشتستان با ظرفیت تولید 30 هزار قطعه مرغ از طرح‌هایی است که در سال جاری شاهد بهره‌برداری آن بوده‌ایم و این مساله گامی مهم در افزایش میزان تولید گوشت سفید در سطح شهرستان دشتستان است.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان دشتستان اذعان داشت: در سال‌های گذشته شاهد تولید 8 هزار و 400 تن گوشت سفید در شهرستان دشتستان بوده‌ایم و با بهره‌برداری از این طرح تولید گوشت سفید دشتستان به 8 هزار و 700 تن افزایش یافته است.

قیصری عنوان کرد: پروژه مذکور با اعتبار 420 میلیون تومانی از محل اعتبارات تولیدی و اقتصادی احداث شده و با بهره‌برداری از این پروژه هشت فرصت شغلی در صنعت مرغداری شهرستان دشتستان ایجاد شده است.

افتتاح پرواربندی 200 راسی در دشتستان

رئیس جهادکشاورزی شهرستان دشتستان گفت: دشتستان در بخش دامداری و تولید گوشت قرمز نیز در استان دارای جایگاه مطلوبی است و بیش از نیمی از گوشت قرمز استان را تولید می‌کند.

قیصری افزود: در شهرستان دشتستان سالانه 7 هزار و 500 تن گوشت قرمز تولید می‌شود که این میزان گوشت قرمز از یک میلیون و 200 هزار دام سبک و سنگین شامل گاو و گوسفند و بز و میش تولید می‌شود که این شهرستان را به قطب دام‌داری و دامپروری استان بوشهر تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از پروژه‌های پرواربندی دام در شهرستان دشتستان از اقداماتی است که در یک سال گذشته نقشی موثر در افزایش تولید گوشت قرمز این شهرستان داشته است.

قیصری بیان داشت: با بهره‌برداری از پرواربندی 200 راسی در شهرستان دشتستان در سال جاری تولید گوشت قرمز این شهرستان به 7 هزار و 700 تن افزایش یافته است.

وی افزود: این پروژه با اعتبار 480 میلیون ریال و در مدت زمان هفت ماه اجرا شده و در بحث اشتغال دو فرصت شغلی ایجاد کرده است.