Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۱
کد مطلب : 9333
 

افزایش قیمت گوشت قرمز و کاهش قیمت مرغ در بازار
در هفته گذشته قیمت لبنیات، گوشت قرمز همچنین میوه‌ها و سبزی‌های تازه افزایش یافت.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
افزایش قیمت گوشت قرمز و کاهش قیمت مرغ در بازار
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر اعلام بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 20 تیرماه سال جاری قیمت لبنیات 1.2 درصد، میوه‌های تازه 3.8 درصد، سبزی‌های تازه 4.8 درصد و گوشت قرمز 0.4 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

این درحالی است که تخم‌مرغ 3.6 درصد و گوشت مرغ 2.5 درصد نسبت به هفته قبل از هفته مورد بررسی ارزان و قیمت برنج، حبوبات، قند و شکر، چای و روغن نباتی ثابت مانده‌اند.

لبنیات و تخم‌مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای ماست پاستوریزه و شیر پاستوریزه به ترتیب معادل 7.1 درصد و 2.8 درصد افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود .

این درحالی است که تخم‌مرغ با شانه ‌ای 7800 تا 9700 تومان به فروش رفته است.

برنج و حبوبات
در این هفته در گروه برنج قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو ثابت بود.

در گروه حبوبات بهای نخود معادل 0.1 درصد کاهش ولی قیمت لوبیا چشم‌بلبلی 0.6 درصد افزایش داشت. همچنین بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بوده است.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه
در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری اقلام میوه و سبزی‌های تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی‌های تازه را عرضه کردند و در گروه میوه‌های تازه قیمت سیب گلاب 1.1 درصد، انگور 1.5 درصد، طالبی 0.4 درصد و خربزه 0.3 درصد کاهش داشت اما بهای سایر اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 14 درصد افزایش داشت.

در گروه سبزی‌های تازه قیمت همه اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 12.7 درصد افزایش یافته است.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته منتهی به 20 تیرماه سال 93 بهای گوشت گوسفند 0.6 درصد و گوشت تازه گوساله و گاو 0.1 افزایش یافت، اما قیمت گوشت مرغ 2.5 درصد کاهش داشت.

بر این اساس در هر کیلو گوشت مرغ در هفته شش هزار و 774 تومان در سطح شهر فروش رفته است. همچنین قیمت هر کیلو گوشت گوسفند 31هزار و 900 تومان و هر کیلو گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان 32 هزار و 116 تومان بوده است.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در هفته مورد گزارش، بهای قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت مانده است.