Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : 6589
 

زمانی خبر داد:
معرفی 18 متخلف عرضه مرغ آمل به تعزیرات حکومتی
آمل - خبرگزاری مهر: رئیس اداره بارزگانی آمل از تشکیل 18 پرونده ویژه تخلف صاحبان مرغ فروشی ها و کشتارگاه های این شهرستان و معرفی آنان به اداره تعزیزات حکومتی خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
معرفی 18 متخلف عرضه مرغ آمل به تعزیرات حکومتی
عباس علی زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تخلف این واحد به دلیل گرانفروشی به تائید ماموران بازرسی اداره بازرگانی رسیده و با تعیین جریمه حدود 300 میلیون ریالی برای صدور حکم قضایی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی افزود: از مهم ترین مواد رسیدگی در ایام ماه رمضان تنظیم بازار گوشت مرغ در آمل بوده و با توجه به مشکلاتی که در نوسانات قیمت مرغ وجود داشت، بازرسی به صورت شبانه روزی در کشتارگاهها و واحدهای عرضه مرغ شهری صورت می گرفت.

رئیس اداره بارزگانی آمل، تخلف اثبات شده در خصوص گرانفروشی برخی کشتارگاه های این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در این رابطه شش پرونده تخلف گرانفروشی مربوط به کشتارگاههای آمل و12 پرونده برای مرغ فروشی های شهرستان تشکیل و تنظیم و به اداره تعزیزات حکومتی شهرستان ارسال شد.

زمانی ادامه داد: صاحبان 10 واحد شالیکوبی شهرستان به دلیل رعایت نکردن نرخ مصوب شالیکوبی ها با تشکیل پرونده به مبلغ 12 میلیون و 103 هزارریال به اداره تعزیزات حکومتی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: در این رابطه از 70 واحد شالیکوبی شهرستان بازدید میدانی شده بود.

رئیس اداره بارزگانی آمل از تشکیل 365 پرونده واحدهای متخلف صنعتی شهرستان در رابطه با نصب نکردن قیمت کالاها، گرانفروشی، احتکار و عدم صدورر فاکتور در دوماه گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدها در مجموع به پرداخت 242 میلیون و 349 هزار ریال جریمه نقدی و معرفی به تعزیرات حکومتی شهرستان محکوم شدند.

زمانی افزود: این میزان تخلف و تشکیل پرونده در پی سه هزار و295 مورد گزارشهای منجر به بازدید ماموران بازرسی اداره بازرگانی آمل و مجمع امورصنفی شهرستان و تماس های مردمی با سامانه پیام 124 ستاد خبری بوده است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف واحدهای صنفی مراتب را با سامانه ستاد خبری 124 اداره بازرگانی شهرستان اطلاع تا ماموران این ستاد برای بررسی شکایت اقدام کنند.