Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 6660
 

معاون سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری:
تولید مرغ سبز باعث کاهش استفاده از داروها شده است
خبرگزاری فارس: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ترویج فرهنگ و تولید مرغ سبز باعث کاهش چشمگیر استفاده از داروها شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
تولید مرغ سبز باعث کاهش استفاده از داروها شده است
بهروز هیبتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و همچنین مقاومت در مقابل تحریم‌ها و سیاست‌گذاری‌ها اقتصاد غرب بر علیه ایران اظهار داشت: جهاد کشاورزی به منظور تامین نهاده‌های دامی، کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و ارتقای کیفیت تولیدات، فعالیت‌های زیادی را انجام داده است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای دامداران، مرغداران و پرورش‌دهندگان آبزیان را یکی از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در این زمینه دانست و افزود: اصلاح سیستم گرمایشی مرغداری‌ها و گاوداری‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در راستای تامین نهاده‌های دامی و کاهش هزینه‌ها در این زمینه است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: فرهنگ‌سازی درست استفاده کردن و مصرف بهینه از تولیدات دامی و کشاورزی نیز از دیگر اقدامات انجام گرفته توسط این سازمان در راستای عملی کردن شعار اقتصاد مقاومتی در این استان است.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ پرورش و نگهداری دام و مرغ در محیط روستایی بیان داشت: این کار به عنوان یک شغل خانگی حداکثر صرفه‌جویی و استفاده از امکانات روستایی را به منظور تولید گوشت به همراه دارد.

هیبتیان ادامه داد: روستائیان می‌توانند با گسترش این شیوه مرغداری گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند و تولیدات مازاد خود را نیز به چرخه تولید وارد کنند، که این اقدام در کاهش هزینه‌های تمام شده و در نتیجه کاهش قیمت مرغ تاثیر بسزایی دارد.