Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 5760
 

کشتار روزانه 250 هزار کیلوگرم مرغ در آذربایجان‌شرقی
قیمت مرغ در آذربایجان‌شرقی پایین‌تر از قیمت کشوری است
مدیرشرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌شرقی با اشاره به کشتار روزانه 250 تن مرغ در کشتارگاه‌های استان گفت: با مدیریت صحیح توانسته‌ایم قیمت مرغ را در استان از قیمت میانگین کشوری پایین‌تر نگه داریم.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
قیمت مرغ در آذربایجان‌شرقی پایین‌تر از قیمت کشوری است
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رضا خدایی صبح امروز در جلسه تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با تمهیدات به عمل آمده در زمینه تأمین پروتئین حیوانی و سایر فرآورده‌های گوشتی در ایام نوروز با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستیم، اظهار کرد: به همین منظور 30 تا 40 هزار تن گوشت مرغ منجمد ذخیره‌سازی شده و همچنین با ورود گوشت قرمز منجمد به کشور در روزهای گذشته، این محصول به مرور در استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه برای حمایت از مصرف‌کنندگان و تنظیم قیمت گوشت در بازار در طول ایام عید، شرکت پشتیبانی امور دام توزیع گوشت سفید و قرمز را در سطح استان آغاز کرده است، گفت: مراکز توزیع و عرضه مستقیم گوشت قرمز و سفید را تعاونی‌های مصرف کارمندی، کارگری، غرفه‌های نمایشگاهی و کامیون‌های سیار در مراکز استان و شهرستان‌ها تشکیل داده‌اند.

خدایی، قیمت فروش عمده گوشت مرغ را 2900 تومان اعلام کرد و افزود: در مراکز عرضه مستقیم برای هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد 3050 تومان قیمت تعیین شده و به همین منوال عرضه می‌شود.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی از نظر حجم توزیع گوشت قرمز و سفید برای این شرکت وجود ندارد، گفت: در صورت نیاز،‌ مدت زمان توزیع را تمدید خواهیم کرد.

وی با اشاره به کشتار روزانه 250 تن مرغ در کشتارگاه‌های آذربایجان‌شرقی افزود: افزایش قیمت نسبی مرغ در بازار به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های دامی بوده و تلاش می‌شود با تامین به‌موقع نهاده‌های دامی لازم این افزایش نسبی قیمت مرغ در استان تعدیل شود.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان با اشاره به اینکه با مدیریت اصولی و کنترل در تولید گوشت سفید، با مشکلی روبه‌رو نخواهیم بود، ادامه داد: با مدیریت صحیح توانسته‌ایم قیمت مرغ را در استان از قیمت میانگین کشوری پایین‌تر نگه داریم.