Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : 6651
 

کابوس بحران «مرغ» در اروپا محقق شد
اگر کشتارگاه های این شرکت در اروپا بسته شود، در کوتاه مدت تولید مرغ و ماکیان در بسیاری کشورهای اروپایی متوقف می شود.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
کابوس بحران «مرغ» در اروپا محقق شد
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اگرچه گران شدن و کمبود موادغذایی یکی از اولین نتایج بحران اقتصادی در اروپا بوده اما به نظر می رسد تداوم و افزایش دامنه آن، ترس مقامات اروپایی را بیشتر خواهد کرد.

در یکی از مهمترین این تبعات، شرکت "دو" بزرگترین تولید و توزیع کننده مرغ در اروپا به علت بدهی کلان اعلام ورشکستگی کرده و دادگاه نیز حکم انحلال بخشهایی از فعالیت آن را صادر کرده است.

بسیاری از کشتارگاهها، دامداریها و مرغداریهای منطقه یورو به فعالیتهای شرکت "دو" به عنوان بزرگترین شرکت توزیع کننده ماکیان در اروپا وابسته اند و اگر کشتارگاه های این شرکت بسته شود، در کوتاه مدت تولید مرغ و ماکیان در بسیاری کشورهای اروپایی متوقف می شود و بسیاری از تولید کنندگان بوقلمون نیز به کلی دست از کار خواهند کشید.

به همین خاطر طی روزهای اخیر بسیاری از کشاورزان و دامداران فرانسوی در برابر کشتارگاههای این کشور در شمال فرانسه در اعتراض به ورشکستگی شرکت «دو» تحصن کردند و خواهان مداخله دولت برای نجات شرکت دو و بخش کشاورزی فرانسه شدند.

این در حالی است که برخی رسانه های مهم اروپایی، با توسل به نوسان چند روزه قیمت مرغ در ایران وضعیت اقتصادی کشورمان را بحران زده و فاقد کارآیی توصیف می کردند اما اکنون در مقابل چنین وضعیت بغرنجی سکوت اختیار می کنند.