Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : 11061
 

شهرستان نمین دومین تولیدکننده گوشت سفید در استان اردبیل
فرماندار نمین گفت: شهرستان نمین دومین تولیدکننده گوشت سفید و دومین صنعت برتر در زمینه دام و طیور در استان اردبیل است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
شهرستان نمین دومین تولیدکننده گوشت سفید در استان اردبیل
به گزارش ایسنا، «فرهادعبدالعلی‌پور» در جریان بازدید از مرغداری‌ها و مراکز تولید گوشت سفید شهرستان نمین با اشاره این‌که سالانه 6800 تن گوشت سفید در واحدهای صنعتی پرورش طیور شهرستان تولید می‌شود، گفت: از این لحاظ شهرستان نمین دومین تولیدکننده گوشت سفید و دومین صنعت برتر در زمینه دام و طیور در استان است.
وی افزود: تعداد 72 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت اسمی پرورش و نگهداری یک میلیون و 400 هزار قطعه مرغ گوشتی در حال فعالیت و تولید گوشت سفید در شهرستان هستند.
فرماندار نمین با اشاره به این‌که 10 واحد مرغداری مادر گوشتی با ظرفیت 32 هزار و 500 قطعه مرغ مادر در شهرستان نمین فعال است، اظهار کرد: سالیانه 60 میلیون عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار در این مرغداری‌ها تولید می‌شود.
عبدالعلی‌پور با بیان این‌که 4 واحد مرغداری تخم‌گذار با ظرفیت 95 هزار قطعه در شهرستان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: سالیانه 700 تن تخم‌مرغ در این مرغداری‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شود.
وی با یادآوری این‌که 2 واحد صنعتی جوجه‌کشی با ظرفیت یک میلیون و 900 هزار عدد تخم‌مرغ در شهرستان نمین وجود دارد، تصریح کرد: سالیانه 45 میلیون عدد جوجه یک روزه گوشتی در واحدهای صنعتی شهرستان تولید می‌شود.
فرماندار نمین در ادامه پرورش کبک و تولید گوشت آن را نیز جزو برنامه‌های صنعت طیور شهرستان دانست و گفت: در این راستا یک واحد صنعتی پرورش کبک با ظرفیت 11 هزار قطعه در شهرستان نمین به تولید گوشت کبک می‌پردازد.