Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب : 12547
 

مدیرکل دامپزشکی استان یزد:
۹۰۰ رأس دام بدون مجوز در ابرکوه توقیف شد
یزد ـ مدیرکل دامپزشکی استان یزد از توقیف ۹۰۰ راس دام بدون مجوز در قرنطینه دامپزشکی شهرستان ابرکوه خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۹۰۰ رأس دام بدون مجوز در ابرکوه توقیف شد
علی اکبر حدادزاده: در راستای اجرای طرح‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق دام استان یزد و با بررسی دقیق محموله های دام و فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان دامپزشکی بیش از ۹۰۰ راس دام بدون مجوز بهداشتی در پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان ابرکوه توقیف شد.

وی با بیان اینکه پست قرنطینه دامپزشکی ابرکوه به صورت ۲۴ ساعته دایر و فعال است، افزود: حمل و نقل دام در کشور در قالب مجوزهای بهداشتی و منوط به احراز بومی بودن دام ها و از دامداری های مجاز به مقصد کشتارگاه های دام انجام می شود.

حدادزاده عنوان کرد: اعمال شرایط قرنطینه ای، استفاده از شماره گوش قابل ردیابی و بارکد دار و تجهیز خودروهای دام با دستگاه GPS از جمله شرایطی است که باید در تردد دام مورد توجه قرار گیرد.

وی یاداور شد: علاوه بر آن صدور گواهی بهداشتی حمل برابر دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور پس از هماهنگی ادارات کل دامپزشکی مبدأ و مقصد در قالب سیستم یکپارچه قرنطینه سازمان صورت گرفته و تأییدیه کشتارگاه های مجاز کشور برای صدور مجوزهای بعدی ضروری است.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد تاکید کرد: در این راستا وظیفه پست های قرنطینه بررسی محموله های دام و حصول اطمینان از رعایت شرایط مذکور است.

حدادزاده در مورد تکلیف دام های توقیف شده، بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دستور قضایی، دام های توقیفی پس از بررسی های اولیه در نزدیکترین کشتارگاه ذبح شده و به فروش می رسد.