Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : 11845
 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور مطرح کرد:
به کارگیری تمام ظرفیت دامپزشکی کشور برای کمک به مناطق زلزله زده
کرمانشاه- رئیس سازمان دامپزشکی کشور از به کارگیری تمام ظرفیت دامپزشکی کشور برای کمک به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
به کارگیری تمام ظرفیت دامپزشکی کشور برای کمک به مناطق زلزله زده
رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در دیدار با استاندار کرمانشاه، تلاش های بی دریغ مجموعه دامپزشکی کشور اعم از بخش خصوصی و بخش دولتی یادآور شد و اظهار داشت: پس از اتمام مسائل بهداشتی و قرنطینه ای در حوزه دامپزشکی، به منظور بازدید میدانی از منطقه و برطرف کردن مسائل و مشکلات پیش رو به استان کرمانشاه سفر کردم.

وی تصریح کرد: تمام انبارهای کشور باید به روی کرمانشاه باز باشد و محدودیتی برای خروج مواد مورد نیاز استان کرمانشاه نباید باشد و حاضریم انبارها برای کمک به این استان تخلیه شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از کار دفن بهداشتی لاشه های دام های تلف شده، حوزه مقابله و پیشگیری از بیماری های مشترک بسیار حائز اهمیت است و باید به طور جدی برنامه ریزی و در زمان معین اقدامات لازم انجام گیرد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه گندزدایی به حوزه بهداشت عمومی مرتبط است خاطر نشان کرد: در این راستا از کمک های جمعیت هلال احمر هم می توان بهره برد و همچنین قول مساعد داد تا از کمک بخش خصوصی در حوزه دارو و درمان دامپزشکی در مناطق زلزله زده حداکثر استفاده صورت گیرد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های شبانه روزی همکاران دامپزشکی برای خدمت رسانی به مناطق زلزله زده، اظهار داشت: درخواست ها را در این حوزه منعکس کنید تا در حد امکان نسبت به آنها اقدام شود.

وی در خصوص درخواست رییس سازمان دامپزشکی برای اختصاص بخشی از کمک های هلال احمر به بخش دامپزشکی نیز تصریح کرد: در صورتی که منع قانونی برای این امر نباشد حتما اقدامات لازم انجام خواهد شد.