Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴
کد مطلب : 12312
 

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث‌باباجانی خبر داد:
برگزاری همایش پیشگیری و کنترل آنفلوانزای پرندگان در ثلاث باباجانی
کرمانشاه- سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث‌باباجانی از برگزاری همایش پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
برگزاری همایش پیشگیری و کنترل آنفلوانزای پرندگان در ثلاث باباجانی
یاسر علیزاده امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان همایش یک روزه ای در سطح شهرستان ثلاث باباجانی به منظور شناخت و نحوه برخورد با این بیماری برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این همایش را ارتقای سطح آگاهی مسیولان شهرستان و نیز تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به موضوع پیشگیری از این بیماری عنوان کرد و گفت: با توجه به درگیری کشور عراق و شهرستان دالاهو و همسایگی این مناطق با شهرستان ثلاث باباجانی این موضوع ضرورت بیشتری می یابد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث‌باباجانی بیان داشت: در این همایش فرماندار، بخشداران، اعضای شورای اداری، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی حضور داشتند.

دکتر علیزاده با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در خصوص مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بحث پیشگیری است، افزود: در این راستا دوره های آموزشی توجیهی متعددی در سطح شهرستان ثلاث باباجانی برای اقشار مختلف برگزار شده است.

وی از عموم مردم خواست که مرغ مصرفی خود را تنها از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و جدا از خرید مرغ زنده و کشتار غیر مجاز آن پرهیز کنند.

این مقام مسئول از مردم خواست که در صورت مشاهده هرگونه تلفات طیور با شماره تلفن ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تماس حاصل فرمایند.