Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : 10666
 

بیماران تنفسی مرغ سبز مصرف کنند
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند، با اشاره به اینکه مرغ سبز مرغی است که بدون مصرف آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش رشد یافته، گفت: مصرف مرغ سبز را برای مصرف خانوار و بویژه خانم‌های باردار، کسانیکه سابقه بیماری‌های آلرژیکی و تنفسی دارند و بیماران دارای ضعف سیستم ایمنی توصیه می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
بیماران تنفسی مرغ سبز مصرف کنند
فردین حسین‌زاده اظهارکرد: پرورش مرغ صنعتی از دیرباز با شائبه‌هایی برای مصرف کنندگان همراه بوده است.

وی ادامه داد: مرغ‌های مصنوعی، ماشینی، هورمونی الفاظی است که کاربرد آن، ذهنیت نامطلوبی را برای مصرف‌کنندگان تداعی می‌نماید.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند با بیان اینکه طرح این گونه موارد از کجا نشات می‌گیرد، تصریح کرد: پرورش جوجه یک‌روزه طی یک دوره 40 روزه و رسیدن به وزن بالای 2 کیلوگرم شاید برای غیر متخصصین امر، قابل هضم نباشد لذا اظهار نظرات سهوی یا عمدی از سوی برخی، نمی‌تواند ملاک ارزیابی قرار گیرد.

حسین‌زاده بیان کرد: واقعیت اینست که با فرایندهای اصلاح نژادی و انتخاب نژادهای کارآمدتر و نیز بهینه‌ سازی شرایط پرورش و تولید براساس نظرات کارشناسی، ضریب تبدیل مناسب به منظور بالابردن بازدهی تولید و افزایش وزن بیشتر با مصرف خوراک کمتر دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: ولیکن فراکنی و طرح موضوعاتی نظیر استفاده از هورمون در مرغ‌های پرورشی نه تنها عملی ‌و علمی نبوده بلکه برای مرغدار نیز مقرون به صرفه نیست.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند یادآور شد: کلیه مرغداری‌ها تحت نظارت دامپزشکی در طول دوره پرورش به لحاظ انجام واکسیناسیون، پیشگیری از بیماری‌ها و نحوه مصرف داروها پایش شده و مردم می‌توانند با ارسال کد رهگیری روی بسته‌بندی محصولات به سامانه پیامکی دامپزشکی با شماره" 30008903" ، از شرایط پرورش و تولید آن مطلع شوند.

حسین‌زاده با بیان اینکه دلیلی بر عدم تایید گوشت مرغ تولیدی معمول در مراکز مجازعرضه نیست، خاطرنشان کرد: اگر به این محصول درجه کیفی خوب تعلق بگیرد مرغ سبز با نظارت‌های خاص و نمونه‌برداری‌های آزمایشگاهی ویژه در طول دوره پرورش و به لحاظ ایمن بودن برای جمعیت فوق‌الذکر درجه عالی را کسب می‌نماید