Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : 8478
 

400 تن مرغ سبز در چهارمحال و بختیاری تولید شد
معاون بهبود امور دام جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 400 تن گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان تولید شده است .
مرجع : خبرگزاری فارس
 
400 تن مرغ سبز در چهارمحال و بختیاری تولید شد
برزو هیبتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 200 هزار قطعه مرغ سبز در استان پرورش یافته است.

وی با اشاره به تولید 400 تن گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان، گفت: با توجه به اینکه تولید مرغ سبز، تلفات بیشتر و هزینه نگهداری بالاتری دارد، گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک کیلویی 200 تومان گران‌تر از انواع مرغ‌ها در بازار به فروش می‌‎رسد.

هیبتیان بر ضرورت اطلاع رسانی در مورد مزایای مصرف محصولات سالم و ارگانیک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مردم زیر بار هزینه بیشتر برای خرید محصولات بدون کود، سم و آنتی بیوتیک از جمله مرغ بدون آنتی بیوتیک نمی‎روند، در حالی که بین مردم فرهنگ سازی درست صورت نگرفته است.

معاون بهبود امور دام جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اکثر بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها بر اثر مصرف کودهای شیمیایی، سموم و آنتی بیوتیک‌ها است پس برای اینکه آمار بیماری‌ها، مرگ و میر در جامعه کاهش یابد، باید به سوی تولید محصولات ارگانیک و بدون آنتی بیوتیک رفت.

وی از تولید سالانه 25 هزار تن مرغ پرورش صنعتی و 3 هزار تن مرغ بومی در استان خبر داد و گفت: به علت عدم استقبال مردم تنها در چهار مرغداری استان مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می‎شود.

هیبتیان با اشاره به برنامه پنجم توسعه، گفت: پیش بینی شده تا پایان برنامه پنجم هر سال پنج درصد از محصولات کشاورزی بدون استفاده از کودهای شیمیایی، سموم و آنتی بیوتیک تولید شود.