Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب : 8757
 

ادعای تولیدکنندگان گوشت مرغ در مورد افت وزن مرغ در زمان کشتار غیرکارشناسی است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:‌ تولیدکنندگان گوشت مرغ و واحدهای کشتارگاهی ادعا می‌کنند بین 30 درصد تا بیش از نصف وزن مرغ در هنگام کشتار دچار افت می‌شود اما بررسی کارشناسان نشان می‌دهد چنین آماری غیر واقعی است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
ادعای تولیدکنندگان گوشت مرغ در مورد افت وزن مرغ در زمان کشتار غیرکارشناسی است
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عباس تابش صبح امروز در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های مرغ بوشهر اظهار داشت: یکی از تاثیرگذارترین مولفه‌ها در تعیین قیمت مرغ، میزان افت وزن مرغ در مرحله کشتار است که در این خصوص اکیپی متشکل از کارشناسان سازمان صنعت،معدن و تجارت، شرکت پشتیبانی امور دام ، نمایندگان کشتارگاه‌ها و اتحادیه مرغ استان مشغول رسیدگی و تعیین میزان دقیق و نهایی افت وزن مرغ در مرحله کشتار و رسیدن به دست مصرف کننده هستند.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر اعلام کرد: براساس نتایج میدانی که در حین فرآیند کشتار مرغ مشاهده شد، کاملا محرز شد که میزان افت وزن مرغ به مراتب کمتر از آن چیزی است که کشتارگاه‌ها و واحدهای تولیدی مرغ اعلام می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:‌ تولیدکنندگان گوشت مرغ و واحدهای کشتارگاهی در استان ادعا می‌کنند که بین 30 درصد تا بیش از نصف وزن مرغ در هنگام کشتار دچار افت می‌شود که طبق بررسی‌های کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت چنین آماری غیر واقعی است و پایه کارشناسی ندارد.

وی با اشاره به دلیل حضور کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در کشتارگاه‌ها اعلام کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر یکی از قطب‌های مهم تولید مرغ در جنوب کشور است رصد وضعیت بازار و تعیین قیمت مرغ درجهت حمایت از مصرف کنندگان و مردم ، کارشناسان سازمان را بر آن داشته تا با حضور در جایگاه‌های کشتار مرغ رقم نهایی افت وزن این محصول پرمصرف که در سبد خانوارها جایگاه ویژه‌ای دارد را مشخص کنند.

تابش گفت: بررسی‌های میدانی و سرکشی‌های نوبه‌ای به کشتارگاه‌های فعال درون استان تا رسیدن به میزان واقعی افت وزن مرغ جهت تعیین قیمت نهایی گوشت مرغ طی روزها و هفته‌های آتی با حضور کارشناسان سازمان صنعت،معدن و تجارت ادامه خواهد داشت.

تابش اعلام کرد: جلسات متعددی به صورت هفتگی و ماهیانه با واحدهای کشتارگاهی ، اتحادیه مرغ و واحدهای تولید مرغ در استان برگزار می‌شود و یکی از چالشی‌ترین موارد که همیشه مورد بحث بوده تعیین دقیق افت وزن مرغ است و می‌خواهیم با رسیدن به یک رقم نهایی و کارشناسی که مورد توافق مرغداران ، کشتارگاه‌ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت باشد این مشکل یکبار و برای همیشه حل و فصل شود.

رییس این سازمان به همراه اکیپی از معاونین بازرگانی داخلی، بازرسی و نظارت، امور صنایع و کارشناسان شرکت پشتیبانی امور دام استان شب گذشته از مراکز کشتارگاههای مرغ گرم بازدید نمود و ضمن آن مسائل و مشکلات این صنف، میزان واقعی افت وزن مرغ و تاثیر آن بر قیمت گذاری نهایی گوشت مرغ مورد بررسی قرار گرفت.