Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب : 8586
 

عرضه تخم مرغ 8500 تومانی در نمایشگاه مصلی
با وجود اینکه تخم مرغ به نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مصلی تهران راه یافته، اما آنچنان استقبالی از عرضه آن نشده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
عرضه تخم مرغ 8500 تومانی در نمایشگاه مصلی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ امروز دوشنبه مانند چند روز گذشته در نمایشگاه مصلی مردم به دنبال رفع نیاز فصل مدارس و خانه تکانی‌های پاییزه بوده و در کنار آن کمتر به دنبال خرید گوشت، مرغ و برنج هستند.

تخم مرغ کیلویی 8500 تومان

با وجود افزایش قیمت و کاهش عرضه تخم مرغ به دلیل آنچه که صادرات بی برنامه و عدم ترخیص دان در گمرکها عنوان شده مردم آنچنان استقبال چشمگیری از عرضه تخم مرغ در نمایشگاه نکرده‌اند. قیمت تخم مرغ در این غرفه که در اختیار بخش خصوصی است کیلویی 8500 تومان است.

قیمت انواع گوشت و مرغ

عرضه و تقاصای گوشت قرمز نیز هیچ تفاوتی با چند روز گذشته نداشته و با همان روال صورت می‌گیرد. تنها تفاوت عرضه گوشت قرمز با چند روز گذشته در آن است که گوشت منجمد نیز عرضه می‌شود. بر این اساس هر کیلو ران گوسفندی منجمد 25 هزار تومان، سردست گوسفندی با ماهیچه 24 هزار و 500 تومان، ران گوساله 19 هزار تومان، سردست گوساله 19 هزار و 500 تومان، گردن گوساله 19 هزار و 500 تومان، ران گوساله با ماهیچه 22 هزار تومان و ران گوساله استرالیا 25 هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین جگر تازه گوسفندی 20 هزار تومان، گوشت تازه گوسفندی 24 هزار تومان، گوشت گوساله تازه 25 هزار تومان و قلوه گاه تازه گوساله 19 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

امروز نیز خبری از خودروی حامل مرغ منجمد نبود و در غرفه‌ها نیز مرغ تازه عرضه نشد.

استقبال مردم از حبوبات

از برنج و حبوبات نیز مانند چند روز گذشته آنچنان استقبالی نشده و تغییری در تعداد غرفه‌های برنج و حبوبات صورت نگرفته است. تنها یک غرفه عرضه برنج ایرانی حبوبات نیز برای عرضه به نمایشگاه آورده است. اما بر خلاف عدم استقبال از برنج مردم استقبال خوبی از حبوبات انجام داده اند و نیاز خود را از طریق این نمایشگاه رفع می کنند.

امروز در نمایشگاه مصلی برنج ایرانی کیلویی 5000 تومان، برنج هندی 1700 تومان، برنج تایلندی 2000 تومان، نخود 3200 تومان، قند 2100 تومان، هر بسته شکر1700 تومان و هر کیلو لپه 4000 تومان به فروش می‌رسد.

قیمت انواع کره و روغن

با وجود اعلام افزایش قیمت کره، مردم آنچنان به دنبال خرید کره نیستند و قیمت کره عرضه شده با قیمت کارخانه برابر یا کمتر از آن است. این در حالیست که کره گوسفندی کیلویی 25 هزار تومان، کره گاوی کیلویی 18 هزار تومان، کره دوغی کیلویی 28 هزار تومان، روغن گوسفندی کیلویی 25 هزار تومان و روغن گاوی کیلویی 30 هزار تومان به فروش می‌رسد.

نبود نمونه پلمپ شده اکثر کالاها

همچنان مانند چند روز گذشته نمونه پلمپ شده اکثر کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان نیست و در کنار آن بیشتر غرفه‌ها دستگاه کارت خوان ندارند.

در سالن‌های سرپوشیده نیز مردم به دنبال رفع نیاز فصل پاییز و خرید لوازم تحریر هستند. امروز کیفیت کیف‌های عرضه شده کمی ارتقا یافته اما همچنان محصول کشور چین هستند. در کنار این محصولات لوازم آشپزخانه و محصولات تزئینی عرضه می شود که از استقبال خوبی برخوردار نشده‌اند.

با وجود نزدیکی به فصل مدارس و آغاز به کار این نمایشگاه با شعار "شمیم بهار" همچنان پوشاک و لباس فرم مدرسه در این نمایشگاه عرضه نمی شود.

نکته قابل توجه شروع به کار رادیو نمایشگاه است که در تبلیغات رادیویی خود از کیفیت بالای برخی کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه نام می‌برد که چندان به واقعیت نزدیک نیست.