Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : 6623
 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین خبر داد
تجهیز مرغداری‌های قزوین به سیستم کاهش مصرف انرژی
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در حال حاضر بیش از صددرصد از مرغداری‌های این استان به سامانه هوشمند و نوین کاهش مصرف انرژی تجهیز شده‌اند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
تجهیز مرغداری‌های قزوین به سیستم کاهش مصرف انرژی
محمدرضا صفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آوج با اشاره به اینکه مرحله بهر‌ه‌برداری از بیش از 170 پروژه و طرح ملی در حوزه کشاورزی در ایام هفته دولت در استان قزوین آغاز شده است، اظهار کرد: 260 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و اجرای این طرح‌ها اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: بیش از یک‌هزار و 349 نفر نیز با اجرا و بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ها در سراسر استان قزوین به طور مستقیم اشتغال پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه اشتغال غیرمستقیم برای بیش از یک هزار و 500 نفر نیز در این طرح‌ها پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: حوزه منابع آب و خاک، دامداری‌ها، مراتع، مزارع طبیعی و همچنین مزارع از جمله حوزه‌هایی هستند که در طرح‌های سازندگی این سازمان قرار گرفته‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه مسئله آب و خاک از عمده دغدغه‌هایی بوده که تاکنون مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: ارتقای بهره‌وری و سطح تولید کمی از برنامه‌های مدت‌دار و سالانه سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین است.

صفری اضافه کرد: کاهش مصرف انرژی، بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزی و توسعه بهره‌وری از جمله طرح‌هایی است که این سازمان برای اجرای آنها در سطح استان قزوین پافشاری دارد.

وی با بیان اینکه بهبود اقتصاد کشاورزی افزایش تولید محصولات کشاورزی در پی دارد، اضافه کرد: تعامل سازمان‌های مرتبط با امور عمرانی با جهاد کشاورزی استان قزوین بسیار خوب و سازنده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه بیش از 35 هزار هکتار از اراضی این استان زیر پوشش شبکه آبیاری قطره‌ای قرار دارند، عنوان کرد: توسعه این شبکه در اراضی قزوین نیازمند نگاه جامع و محوری است.

صفری ادامه داد: هشت هزار هکتار از اراضی استان قزوین با اعتبار 300 میلیارد ریال زیر پوشش شبکه آبیاری نوین قرار گرفته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 100 درصد مرغداری‌های استان قزوین نیز تاکنون به سامانه‌های نوین مصرف انرژی تجهیز شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: تولید محصولات ارگانیک، توسعه باغداری اراضی شیب‌دار، اصلاح باغ‌های شهرستان‌ تاکستان، ارتقای میزان توسعه در حوزه صادرات، توسعه کانال و لوله‌گذاری به 2 هزار کیلومتر، مدیریت منابع آب، انتقال آب چشمه‌ها و قنوات به مزارع کشاورزی، توجه به زیرساخت‌ها در بخش‌های کشاورزی از جمله برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین است.