Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : 6597
 

با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری
طرح پرورش مرغ گوشتی ابوذر دات‌بیگی در بروجن افتتاح شد
خبرگزاری فارس: با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسئولان شهرستانی طرح پرورش مرغ گوشتی ابوذر دات‌بیگی در شهر نقنه شهرستان بروجن افتتاح شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
طرح پرورش مرغ گوشتی ابوذر دات‌بیگی در بروجن افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فتاح کرمی فرماندار بروجن ‌در آیین بهره‌برداری از این طرح با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: نتیجه بسیاری تلاش‌ها و اقدامات دولت در سال پایانی دولت به ثمر نشسته که امسال در هفته دولت شاهد بهره‌برداری از 220 طرح در نقاط مختلف این استان هستیم.

وی ادامه داد: شرایط امروز شهرستان بروجن و آنچه طی هفت سال فعالیت دولت نهم و دهم در این شهرستان ایجاد شده، از هر نظر قابل قیاس با پیش از آن نیست.

وی به اتمام عملیات اجرای طرح پرورش مرغ گوشتی ابوذر دات‌بیگی در شهرستان بروجن اشاره کرد و افزود: این طرح با صرف بیش از 2 میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار ایجاد شده که با بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال مستقیم سه نفر در این شهرستان فراهم می‌شود.

وی افزود: این میزان اعتبار آورده شخصی بوده و در اجرای آن از تسهیلات استانی هیچ‌‌گونه استفاده‌ای نشده است.

کرمی ظرفیت تولید واحد پرورش مرغ گوشتی ابوذر دات‌بیگی در شهر نقنه را 20 هزار قطعه مرغ عنوان کرد و گفت: این طرح در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع احداث شده است.

وی با اشاره به گرانی قیمت مرغ در چند ماه گذشته در سطح کشور و این استان اذعان داشت: بهره‌برداری از این‎گونه طرح‌ها در افزایش میزان تولید مرغ گوشتی در سطح استان و کشور و کاهش قیمت آن تاثیر تعیین کننده دارد.

فرماندار شهرستان بروجن با بیان اینکه در حال حاضر 151 واحد صنعتی تولید مرغ گوشتی در این استان فعال است، بیان داشت: این استان توان تولید 19هزار و 593 تن گوشت مرغ را در سال دارد که سهم قابل توجهی در افزایش تولید ملی است.